Daily Archives: 11.1.2019

Vyzdobené stěny, nástěnné hračky i komiksová zóna. Dětská pohotovost v Motole je krásnější

Tento týden byly slavnostně otevřeny nově upravené prostory Dětské pohotovosti ve Fakultní nemocnici v Motole. Na malé pacienty i jejich rodiče tu teď čekají vesele vyzdobené stěny, nástěnné hračky pro nejmenší i komiksová zóna pro teenagery. Malby spojuje téma hvězd, astrologie a historické Prahy, jsou zde i vtipné odkazy.

Česká pošta: Pošťáci překonali rekord ve sběru mobilů

Celkem 2 707 mobilů a 2 kg ostatního příslušenství nebo elektrozařízení vybrali pošťáci v rámci interní zaměstnanecké sbírky s názvem Mobily pro Jedli.

I postižený člověk potřebuje zažít úspěch

Spolek pod názvem Sociální podniky Kraje Vysočina, byl založen ve čtvrtek 10 ledna v Ledči nad Sázavou. Jeho cílem je sdružovat neziskové organizace které se zabývají na Vysočině sociálním podnikáním a vést jednání s Krajem Vysočina o jejich podpoře a pomoci.

Vybírají Aničce na plošinu

Zdvihací zařízení v domě odlehčí rodičům malé vozíčkářky. Sbírku doprovodí sportovní i kulturní akce.

České Budějovice: Veřejné sbírky lidé podpořili rekordní částkou

Sčítání všech veřejných sbírek, pořádaných loni na území Českých Budějovic, skončilo. ‚Je potěšitelné, že občané přispěli částkou 1,837 milionu korun, loni to bylo 1,62 a v roce 2016 šlo o 1,56 milionů, takže se jedná za posledních několik let o rekordní sumu,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

Kroměříž: Vánoční sbírka pro speciální školu a dětský domov vynesla 24 868 korun

Kroměřížané i návštěvníci města loni podpořili dvě neziskové organizace ve vánoční sbírce částkou 24.868 korun. Peníze z pokladniček, které byly umístěné pod vánočním stromem na Velkém náměstí, půjdou spolku Korálky, který pomáhá zdravotně postiženým dětem, a Dětskému domovu Kroměříž.

Florbalový klub pomáhal dobré věci

Před Vánoci uspořádal klub FBK Jičín florbalové odpoledne, jehož cílem bylo získat co nejvyšší příspěvek pro Apropo – nezisková organizace pečující o postižené děti a jejich rodiny.