Daily Archives: 5.3.2019

Nebude to jen beseda. Ale i akce na pomoc klubu Kamínek

Netradičně pojatá beseda s dobročinným posláním se na duben chystá v Jihlavě. Do domu kultury (DKO) přijede člen Klubu srdcařů Peter Chalupianský a popíše, jak strávil dobrodružný semestr na škole v Jižní Koreji.

Chiropraktik Vinci László pomůže seniorům od bolesti

Seniory, kteří navštěvují pacovské Kulturní a vzdělávací centrum pro osoby starší 55 let, ale i ostatní zájemce, čeká po zimě opět řada procházek a výletů. Ti, kteří se však nemohou příliš dobře hýbat, mohou zítra 6. března zavítat na tematickou přednášku.

Nadace ČEZ: ČEZ Handy kvadriatlon tradičně otestoval odhodlanost a soudržnost závodníků

Do bílé stopy Jizerských hor se během uplynulého víkendu zapsal čtvrtý ročník závodu pro handicapované i nehandicapované, a to ve čtyřech disciplínách.

Motto festivalu: Zkontrolujte si svůj sluch!

Začal Týden komunikace osob se sluchovým postižením »Není ticho jako ticho«, který potrvá do 8. března, doprovodné akce do konce měsíce. V České republice žije na 650 000 občanů se sluchovým postižením. Cílem festivalu je šířit osvětu z oblasti sluchového postižení a upozornit na vhodné komunikační prostředky, které usnadňují komunikaci slyšících s neslyšícími a neslyšících navzájem.

Iron Man vytěžil u Perského zálivu drahé kovy

Jaroslav Petrouš si přivezl ze SAE hned pět medailí. Navíc je jedničkou v disku.

S tlumočením do znakového jazyka a s Tichou linkou seznámí klatovská přednáška

V sobotu 9. března od 10 do 12 hodin proběhne v Městské knihovně Klatovy pro neslyšící obyvatele z Klatov a okolí přednáška na téma Tlumočení do znakového jazyka a využití služeb Tiché linky. Akci pořádá Městská knihovna Klatovy a Tichá linka.

Zdraví i nemocní si společně zacvičili na sobotním maratonu v Plzni

Přes 50 lidí z Plzně a okolí přišlo v sobotu podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). Nejmladšímu účastníkovi cvičebního maratonu byly necelé tři roky, nejstaršímu devadesát. Akci pořádal Nadační fond Impuls ve spolupráci s regionálními spolky Unie Roska. Cvičební maraton v Krašovská aktivity centru v Plzni trval od 10 do 16 hodin.

Dlouhý život po transplantaci. Nové srdce mi dalo 35 let navíc, říká pacient

Pan Rudolf učil na střední škole, když začal mít problémy se srdcem, které se stupňovaly, a lékaři mu předpovídali pouze pár měsíců života. Pak se objevila šance na záchranu. Byl třetím člověkem, kterému v Československu transplantovali srdce a vitální zůstává i 35 let po náročné operaci.

Předčasně narozené dítě potřebuje zvláštní péči celá léta, říká

Každý rok se v Česku narodí tisíce dětí předčasně. Vzpomínky tělíčka na předčasný porod mohou dítě provázet celý život proto, že celý organismus zrál celé týdny v jiných podmínkách než je tělo matky. Okolnosti předčasného porodu a možné následné problémy dítěte mohou ovlivnit život celé rodiny. Proto je nutná včasná pomoc a různá míra dlouhodobé odborné následné péče pro dítě i rodinu..