Daily Archives: 7.3.2019

Paralukostřelec David Drahonínský míří na soustředění do Velkých Losin

Paralukostřelec David Drahonínský zažil loni velmi úspěšnou letní sezónu.

Světový pohár ve Špindlu si zajede i neslyšící lyžařka z Harrachova

„Na černé jsme závodili jako žáci, mám ji hrozně ráda,“ říká před startem obřího slalomu jedna z nejlepších neslyšících lyžařek světa Tereza Kmochová.

Hejtmanství je osvícený úřad. Má na to certifikát

Schodů a různých bariér je sice ve starších budovách středočeského hejtmanství na pražském Smíchově habaděj – dá se to ale zařídit, aby návštěvníky z řad handicapovaných či seniorů zásadně neomezovaly a nebránily jim v pohybu. Potvrzuje to certifikát Přátelského místa, který krajský úřad nově získal od spolku Timšel.

Fotbal jako fenomén. Pomáhá i lidem s duševním onemocněním

Lidé s duševním onemocněním bývali ještě nedávno stavěni trochu mimo společnost. Některé předsudky o nich bohužel přetrvávají dodnes. Přitom mnozí dokáží dosáhnout v různých oborech lidské činnosti lepších výsledků než lidé duševně zdraví. Platí to i o sportu, v našem případě konkrétně o fotbale.

Bezbariérové bydlení ocení každý, nabízí komfort i bezpečí

Usnadněte si život! Handicapované osoby na vozíku, starší lidé se sníženou pohyblivostí, ale i rodiny s malými dětmi. Ti všichni ocení bezbariérový interiér. Nabízí totiž komfortní, ale hlavně bezpečný nábytek a vybavení, jež ulehčuje každodenní provoz.