Daily Archives: 11.3.2019

V sedmnácti mu začaly selhávat ledviny, má jen 5% naději na úspěšnou léčbu

Až do svých sedmnácti let byl František aktivní zdravý kluk s plány do budoucna. Vstup do dospělého života mu však zhatilo vzácné onemocnění ledvin. Přestože mu časem obě ledviny zcela selhaly, kvůli čemuž má spoustu omezení a ne moc dobré vyhlídky, na svět se dívá s optimismem a svoji diagnózu vnímá jen jako jiný životní styl. Svým bojem by rád inspiroval ostatní.

Pečou zákusky, nosí kávu. Mentálně postižení z Domova Olga obsluhují v Kafárně

Kdo hledá v Blansku příjemné posezení u kávy a dobrého domácího zákusku, neměl by minout Kafárnu v ulici Leoše Janáčka. Netradiční podnik sídlí v Domově Olga pro mentálně postižené, kteří své zákazníky také obsluhují.

Bezbariérová naučná stezka je plná bariér. Vozíčkář neprojede

Vylámaná prkna, místy zpráchnivělý i dřevěný podklad haťového chodníčku, poškozené zábradlí zajišťující vyhlídky. Uplynulá zima dala naučné stezce kolem Zelené hory pořádně zabrat. Tedy jejímu bezbariérovému okruhu B, kam nesmí cyklisté, ale naopak mohou tělesně postižení lidé i rodiče s kočárky.

Potřebuje asistenčního psa. Bez bydlení ho ale nedostane!

Podá telefon, pomáhá s oblékáním, zvedá předměty se země, svede něco uklidit i přivolat pomoc. To umí tříletá labradorka Shelly, na niž čeká vozíčkář Víťa Sagan.

PŘEHLEDNĚ: kdy se nechat přeočkovat a kolik to stojí

Mysleli jsme, že jsme se jich definitivně zbavili. Velký omyl, nebezpečné infekce hrozí i očkovaným lidem. Ještě na počátku minulého století byly infekční nemoci příčinou více než poloviny všech úmrtí. Lidstvu se mezitím podařilo vymýtit jen pravé neštovice, na dobré cestě je dětská obrna.

Na co se připravit, bát se agresivity? Deset otázek o alzheimerovi

Alzheimerovy choroby se bojí snad každý. Ať už máte obavy z toho, že postihne vás, nebo že onemocní vaši blízcí, je lepší být připraven. Přinášíme odpovědi na deset nejpalčivějších otázek týkajících se této nemoci.