Daily Archives: 13.3.2019

Dostatek spánku má vliv na kvalitu života ve stáří a rozvoj Alzheimerovy choroby

Délka spánku se v posledních desetiletích výrazně zkracuje, což má za následek celou řadu zdravotních a psychických problémů, včetně Alzheimerovy choroby. Množství a kvalita spánku totiž velmi významně ovlivňují imunitu, paměť, ale také kreativitu a regeneraci fyzických sil.

Roztroušenou sklerózou sny nekončí, dokázal si vozíčkář poutí do Santiaga

Trpí roztroušenou sklerózou, která ho před sedmi lety připoutala na invalidní vozík. Nechtěl se agresivní nemoci odevzdat, místo toho se rozhodl vydat na tzv. Svatojakubskou pouť do proslulého španělského poutního místa Santiago de Compostela s prosbou o zpomalení průběhu choroby.

Péče o postiženého syna? U Demlových práce na celý den

Nejcennější, co člověk má, je zdraví. Stokrát omílaná fráze, která připadá řadě lidí fádní. Dokud se ovšem o její pravdivosti nepřesvědčí na vlastní kůži. A zvlášť když se jedná o děti. Všechny neplechy a lumpárny jsou rázem zapomenuty, jen ať jsou zdravé. Někdo však nemá to štěstí a musí s nepřízní osudu bojovat už od narození tolik vytoužené ratolesti. Své o tom vědí například manželé Demlovi z Letovic.

Červený kříž pomáhá tisícům potřebných

Sto let velmi prospěšné činnosti má za sebou Československý červený kříž a Český červený kříž.

Za podvod s dotacemi na postižené zaměstnance dostala trojice šest let

Krajský soud v Brně rozhodl v případu tří jednatelů firem kolem holdingu Mandre. Obžalovaní dostali za dotační podvod tresty ve výši šest a šest a půl roku vězení. Podle spisu od státu získali příspěvky na zaměstnávání zdravotně postižených, ale vypláceli jim jen část mzdy. Škoda je téměř 335 milionů korun.

Lékaři varují před zeleným zákalem. Hrozí při něm i slepota

Nemoci očí trápí desetitisíce Jihomoravanů. Šedý zákal vyléčí desetiminutová operace, zelený zákal je však nebezpečnější. S jeho odhalením lidem pomůže akce ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně.

Vozíčkář Milan vyráží se svými přáteli na 3400 kilometrů dlouhou pěší pouť

Z Horního náměstí v Olomouci odstartuje 21. března mezi 9. a 10. hodinou nezvyklá skupinka poutníků. Milan Langer, Jozef Kivoň, Ondra Hladký, Hanka Pospíšilová, Vendy Pavláčková a Ivča Lisztwanová Krčmová tu zahájí tradiční pěší pouť k hrobu sv. Jakuba Staršího v Santiagu de Compostela ve Španělsku.

Půlka astmatiků bere léky až při záchvatu. Ničíte si plíce, říká lékař

Dříve se na astma běžně umíralo a mladí lidé končili i v invalidním důchodu. Dnes moderní medicína dokáže většině pacientů zajistit život bez omezení. Přesto má polovina astmatiků v Česku denně obtíže, protože zapomínají na léky a berou je až při záchvatu. Tak si však nevratně oslabují plíce, upozorňují lékaři.

OS KOVO: Kováci znovu podpořili karneval dětí se zrakovým postižením

Malí klauni, tanečnice, žongléři, hudebníci, rozličná zvířata, ale i piráti, hasiči, strašidla, princezny, akční hrdinové či indiáni zaplnili v pondělí 11. března odpoledne konferenční sál českobudějovického hotelu Clarion. Konal se zde totiž letošní Cirkusový karneval, který pro své děti a jejich kamarády uspořádala Mateřská škola pro zrakově postižené.

Otevřou třídu pro handicapované děti

V mateřské škole v ulici Artura Krause v Pardubicích vznikne nová speciální třída určená pro handicapované děti. Bude mít deset míst a nabídne individuální přístup k žákům.