Daily Archives: 14.3.2019

Náročnou starost o nemocné blízké ulehčí nová služba

Ulehčit lidem, kteří dlouhodobě pečují o své nemocné nebo postižené blízké, má nová služba, kterou na Tachovsku bezplatně poskytuje Slávka Štokingerová z Kosova nedaleko Boru.

Děti z Kaňky vyrazily na hory

Už po patnácté vyrazila táborská obecně prospěšná společnost Kaňka v březnu na Černou horu na integrovaný sportovně-rehabilitační pobyt.

Návrat do života stojí i desetitisíce. Rehabilitovat začněte co nejdříve

S řadou onemocnění mohou jet pacienti do lázní na účet pojišťovny jen jednou za čas. Někdy jednou za život. Lidé, kteří přežijí mozkovou mrtvici, nemají na komplexní pobyt v lázních nárok vůbec. Včasná a správná rehabilitace je přitom významná.

Už čtyři sta tisíc Čechů sportuje a pomáhá pohybem

Už 400 tisíc Čechů sportuje a pomáhá s aplikací Pomáhej pohybem. Za tři a půl roku nasbírali pro dobročinné projekty 78 milionů korun a doběhli, pomyslně řečeno, 26krát na Měsíc a zpět.

BENEFICE VYDĚLALA 200 TISÍC

ZPÍVÁME PRO TEBE. Sedmý ročník benefice pomohl ústecké rodině Tomáše, Michaely a jejich ročního synka Toma.

Koblasa se v přípravě vrátil do sedla koně

Z dráhového mistrovství světa má ve sbírce tři bronzové medaile, letos chce nejlepší výsledek ještě vylepšit. Brněnský hendikepovaný cyklista Ivo Koblasa se ode dneška představí na světovém šampionátu v nizozemském Apeldoornu, kde zahájí novou sezonu.

Po útoku kyselinou oslepla, teď pomáhá druhým

Letos to bude šest let, co byla polita ve tváři kyselinou. Pohledné dívce se během několika vteřin zhroutil svět. Úplná slepota a popálený obličej žádné radostné vyhlídky do budoucna nevěstily.

Na školení kráčeli krajští úředníci se zavázanýma očima

Dobrá vůle někdy nestačí. V případě komunikace s lidmi s handicapem nebo se seniory je dobré vědět předem, jak si poradit; nejde jen o to chtít, když přehnaná snaha nemusí být vždycky ku prospěchu. Změnu v přístupu by již nyní měli pocítit návštěvníci středočeského krajského úřadu. Pracovníci některých jeho odborů absolvovali ve středu seminář věnovaný právě tomuto tématu.

Jak ulevit očím od alergie?

Období alergií je tu! Letošní pylová sezóna na území Česka začala v nižších polohách už kolem 15. února květem lísky. Projevy alergií jsou nejen nepříjemné, ale například neléčená oční alergie může být pro zrak nebezpečná.