Daily Archives: 18.3.2019

Lidé v obci odmítli mentálně postižené, mají strach

Jihomoravský kraj nebude stavět 2 domky chráněného bydlení ve Svitávce na Blanensku. Žít v nich mělo 12 lidí s lehkým mentálním handicapem. Proti se ale postavili místní ve výzvě, kterou podepsalo skoro 300 lidí, tedy asi šestina Svitávky. Vadilo jim, že by měli žít: „S nevyzpytatelnými lidmi s nezjistitelnou diagnózou.“ Tak to stojí ve výzvě zastupitelstvu podle reportáže ČT1.  Místní se cítili ohroženi. Měli strach o děti, fungující rodiny i budoucnost. 

Mám po amputaci nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Mám amputovanou pravou nohu pod kolenem, mám nárok na příspěvek na auto?

Z nuly k vysněným profesím – znevýhodněným dětem stačí rok a 100 tisíc

Nyní startuje projekt Tvoje šance s 12 znevýhodněnými, zato nadanými středoškoláky. Sedm děvčat a pět chlapců má na svůj profesní rozvoj a splnění vizí jeden rok, 100 tisíc korun a podporu lidí z praxe.

Invalida dostal dotaci 400 tisíc na plošinu, peníze však utratil jinde

Neobvyklý případ řeší kriminalisté v Novém Jičíně. V minulých dnech obvinili jednačtyřicetiletého invalidního důchodce kvůli zneužití sociálního příspěvku na pořízení kompenzační pomůcky. Poskytnutých 400 tisíc korun muž utratil za jiné věci.

Festival dovedností zdravotně postižených okouzlil Besedu

Zdravotně postižení ukázali návštěvníkům sobotního festivalu v Měšťanské besedě, co všechno umějí. Tanec, hudba, recitace, divadlo. Program prvního ročníku festivalu nazvaného Umíí byl nabitý aktivitami zdravotně postižených lidí. Ti návštěvníkům předvedli, co se naučili ve svém volném čase.

Valašské Meziříčí: Svaz postižených civilizačními chorobami funguje již 26. rokem

Již 26 let mohou lidé postižení civilizačními chorobami, dlouhodobě nemocní a senioři z celého Valašského Meziříčí využívat nabízené aktivity a služby základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami (dále jen SPCCH). V současné době má valašskomeziříčský spolek 38 členů.

Franěk (ANO): Dvěma milióny pomůže kraj denním stacionářům a centrům denních služeb se svozem klientů

Kraj Vysočina letos rozdělí dva milióny korun mezi čtrnáct ambulantních zařízení, která na území regionu poskytují službu svozu klientů do denních stacionářů a center denních služeb.

Handicapované děti čekají na zubaře. Ošetřeni jsou někdy až po roce a půl

Na návštěvu zubaře čekají lidé s mentálním postižením nebo s poruchou autistického spektra mnohdy i rok a půl. Pokud totiž musí absolvovat zákrok v celkové anestezii, musí se připravit na dlouhé objednací doby. Podle výzkumu ombudsmanky je v případě dětí průměrná čekací doba čtyři a půl měsíce, u dospělých čtyři měsíce. Plánují se však změny.

Zvýrazněným tématem konference INSPO bude využití umělé inteligence ke zvýšení kvality života

Čím mohou přispět nejnovější poznatky neurověd, 3D tisk, nanotechnologie a internet věcí ke zlepšení života lidí se zdravotním postižením, to byla témata úvodních přednášek posledních ročníků konference INSPO. Zvýrazněným tématem letošního 19. ročníku, který se uskuteční 30. března v Kongresovém centru Praha, bude umělá inteligence. Účastníci se seznámí s konkrétními příklady, jak už nyní pomáhá lidem se specifickými potřebami.