Daily Archives: 19.3.2019

Pečovatelé zajíždí i do vesnic

O stále větší množství klientů se stará pečovatelská služba, kterou v Sokolově, Kynšperku nad Ohří a okolních obcích provozuje nezisková organizace Pomoc v nouzi.

Úraz mu změnil život. I k lepšímu

V sedmnácti přestal hýbat nohama. Teď Zbyněk Sýkora sportuje i pomáhá hendikepovaným.

Přání seniorům splní letos již posedmé

Ještě je stále čas přihlásit přání seniorů na webu www.plnime-prani-seniorum.cz, a sice až do 29. března. Startuje totiž sedmý ročník projektu Plníme přání seniorům. Ten si klade za cíl, aby senioři žili aktivně. Proto se společnost Sodexo Benefity rozhodla pomoci seniorům jejich přání splnit. Zapojit se může i veřejnost.

Rozhodnutí donosit postižené dítě nikdy neodsuzuji, říká přední gynekolog

S pomocí ultrazvuku dokáže během několika minut zjistit, zda žena nosí pod srdcem zdravé dítě. Gynekolog Pavel Vlašín za svoji kariéru prohlédl už takřka stejný počet dětí, kolik se jich v Česku narodí každý rok. „Více nemocných dětí jde na vrub předčasným porodům než vrozeným vadám,“ líčí lékař patřící mezi tuzemskou špičku v oboru.

Tip Deníku: Ponožková výzva připomíná Světový den Downova syndromu

Oblečte si i Vy každou ponožku jinou! Do této výzvy odboru sociálních věcí Městského úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm se ve čtvrtek 21. března mohou zapojit zaměstnanci města, ale i další lidé.