Daily Archives: 27.3.2019

Lidé nad 55 let mohou žádat o Kartu seniora. Získají slevy v Česku i na Slovensku

Češi starší 55 let žijící v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji mohou žádat o Kartu seniora. Jde o ojedinělý projekt v České republice, který seniorům přináší výhodné nabídky a slevy u stovek partnerů nejen doma, ale také na Slovensku. Pro letošní rok je v plánu rozšířit Kartu seniora i do dalších krajů v České republice.

Cyril Höschl o vzpouře ve Svitávkách

Český rozhlas Dvojka v pořadu Jak to vidí ve studiu přivítal známého psychiatra a profesora Cyrila Höschla, ředitele Národního ústavu duševního zdraví. Hovořilo se o medializovaném případu, kdy Jihomoravský kraj nebude stavět plánované budovy chráněného bydlení ve Svitávce na Blanensku, kde mělo žít 12 lidí s lehkým mentálním postižením. Proti se totiž postavila skupina místních obyvatel, kteří se domnívali, že život v sousedství s handicapovanými může přinášet rizika. 

Nemohou se pohybovat, přesto nárok na pomůcky nemají

Pořad ČT 1 „Černé ovce“ se zabýval případy lidí, kteří se nemohou sami pohybovat. Přesto nemají nárok na takové pomůcky, které by jim pomohly. S pevně stanovenými definicemi postižení se nedá hnout. Ani s lidmi, kteří by je mohli změnit.