Daily Archives: 2.4.2019

Mohl bych po amputaci močového měchýře dostat průkaz ZTP?

Dotaz: Mám po operaci pravého kolene, ale nedostavilo se zlepšení. Dostal jsem průkaz TP, ale zapomněl jsem si ho vyměnit. Nyní mám po operaci, byl mi odebrán močový měchýř a prostata (2019/3). Mohl bych dostat průkaz ZTP?

Musím jako 26letá začít platit pojistné?

Dotaz: Přítel ma dceru, která dovrší v dubnu 2019 26let, ale ještě bude studovat dva roky, studuje totiž zubařství. Musí si při dovršení 26let platit sama zdravotní pojišťovnu?

Autismus je jednou z nejzávažnějších poruch mentálního vývoje, tvrdí Taťána Slováčková

O řadě nemocí či postižení mají lidé určité povědomí. Předvídají, jak mohou být člověku nebezpečné, jestli se dají léčit, jakou bolest a nepohodlí pacientovi i jeho nejbližším přinášejí. Mnohem méně toho ale lidé vědí o autismu, což je závažná porucha dětského mentálního vývoje. A právě na dnešní den, 2. dubna, připadá Světový den porozumění autismu.

Pomoc pro neslyšící a nevidomé. Nový projekt pro online tlumočení

Telefonovat nebo komunikovat s úřady je pro neslyšící značně problematické. Pomáhá jim ale dvojice aplikací Transcript onlline a Textcom, které umožňují operátorům, bankám a dalším firmám komunikaci simultánně přepisovat pro neslyšící klienty a o přepisy se starají nevidomí. Za projekty stojí Zdeněk Bumbálek, manager strategie přístupových sítí T-Mobile. Rozhovor ČT 24.