Daily Archives: 3.4.2019

V Praze odstartuje největší Noční běh pro Světlušku

Pražské Výstaviště rozsvítí 11. dubna tisíce běžců na charitativním běhu pro Světlušku. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapely Pekař, s koupí vstupenky dostane prvních 3900 kupujících startovní balíček s běžeckou termofólií, sportovním vakem na záda, čelovkou a slevovým kupónem. Společně rozzáří běžci nejen města, ale také životy nevidomých. Výtěžek z pražského i ostatních běhů poputuje na konto Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu. Registrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz a zaběhat si může přijít kdokoli.

Máma autisty: Mezi ostatní děti nemůžeme

Na život se složitou poruchou upozorňuje kampaň Autismus…? Respekt!

Podpora handicapovaným

Již 3800 aut upravených pro ruční řízení připravili od roku 2010 specialisté mladoboleslavské automobilky ve svých centrech Škoda Handy. Těch je již 132. Škoda na koupi vozu pro tyto osoby přispívá, přispívá různým neziskovým organizacím, které se specializují na pomoc lidem s handicapem.

Webová aplikace mapuje bariéry v Opavě

Opava bez bariér. Tak se jmenuje projekt, který letos slaví své první narozeniny. Jedná se o webovou mapovou aplikaci, kde jsou znázorňována místa, objekty či trasy a zároveň je zde uvedena informace o jejich přístupnosti pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Vozíčkář: Nejmenší nadace pomohla nejvíce

Peníze shání, kde se dá. Často s vypětím všech sil a někdy i na úkor vlastních rodin. Díky jejich píli a snažení se daří pomáhat tam, kde je to zapotřebí.

Cyklisté začali zdolávat dvacet vrcholů. Pomůžou dětským pacientům

Odstartoval sedmý ročník cykloturistické akce s názvem On Semiconductor Vrchařská koruna Valašska (VKV). Kdo se rozhodne zdolat všech dvacet předepsaných kopců, má na to čas do 30. listopadu. Se stále oblíbenějším „Vékávéčkem“ je letos spjatá benefice Véčkaři dětem. S další charitativní akcí se přidalo i Masarykovo gymnázium Vsetín.

V jaké kondici jsou vaše plíce? Lékárníci v Praze je budou vyšetřovat

Časté zadýchávání, vracející se kašel – to jsou typické příznaky chronického plicního onemocnění, které ale lidé často ignorují. Následky neléčených plicních chorob však mohou být fatální. Lékárníci v Praze a Středočeském kraji se proto od 8. dubna zapojují do Týdne měření plicního věku a vyzývají zájemce, aby si přišli do lékárny nechat zkontrolovat stav svých plic.

Zhasnutí světla dechem i ovládání notebooku pohybem očí. INSPO 2019 ukázalo, jak umělá inteligence pomáhá handicapovaným

Umělá inteligence byla zvýrazněným tématem 19. ročníku konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Rekordních 521 účastníků vidělo v Kongresovém centru Praha mimo jiné asistenční robot Eiffel, který na dálku z domova v Hustopečích nad Bečvou ovládal hlasovými povely na vozík upoutaný Jiří Jambor. Hector Minto z Microsoftu představil přelomovou mobilní aplikaci Seeing AI, která umí přečíst nápisy i rozpoznávat předměty a osoby, a navíc se díky umělé inteligenci neustále učí. K úspěchu konference přispěl moderátor Daniel Stach.