Daily Archives: 4.4.2019

Ježíškova vnoučata mají novou výzvu. Sehnat výtah pro pečovatelskou službu

Dáme výtah? To je heslo nové výzvy, do které se pustila Ježíškova vnoučata. Tentokrát se totiž rozhodla sehnat výtah pro dědečky a babičky, kteří bydlí v domě s pečovatelskou službou v Krucemburku na Havlíčkobrodsku.

Česká byrokracie v praxi: Snížení jednoho obrubníku? Rok a půl nestačí, řešíme, analyzujeme

Lidem na invalidním vozíku kolikrát komplikují život drobnosti, jako třeba příliš vysoké obrubníky, které sami bez pomoci nepřekonají. Dobrat se celkem jednoduché změny ale bývá složité, jak se přesvědčil pražský vozíčkář, který o úpravu chodníku poblíž svého bydliště usiluje už rok a půl.

Plave se sedmnáctý Pohárek

Největší akce určená sportovcům se zdravotním znevýhodněním na Karlovarsku a jedna z největších akcí toho druhu v celé republice, sedmnáctý ročník plaveckých závodů „Pohárek“, se uskuteční v sobotu 6. dubna v sokolovském městském bazénu. Akci s garancí Českého svazu tělesně postižených sportovců pořádá karlovarský sportovní klub SK Kontakt.

Na seniory město Chodov nezapomíná

Plavání v karlovarském bazénovém centru, přednášky v knihovně, sportovní turnaje, dopolední filmové projekce, zájezdy, rekondiční pobyty nebo pěší výlety či tradiční říjnový ples. To jsou všechno akce určené v Chodově místním seniorům, které pro ně pořádají sociální odbor, městská knihovna, KASS, Mateřídouška, klub důchodců a Svaz postižených civilizačními chorobami.

Hroch láká na nové workout hřiště

Sedmadvacetiletý Lukáš Čeloud je upoutaný na invalidní vozík. Přesto pravidelně cvičí na venkovních takzvaných workoutových hřištích se zdravými lidmi.

Histaminová intolerance je málo známá diagnóza. Lékaři si s ní obvykle nevědí rady

Máte nepříjemné stavy po konzumaci určitých potravin, a přesto vám nebyla zjištěna žádná alergie? Vadí vám víno, hermelín, ryby nebo kvašené zelí? Máte podivné příznaky a chronické zdravotní problémy? Možná trpíte histaminovou intolerancí…

Derner (KDU-ČSL): Královéhradecký kraj posílil podporu rodin, pečujících o členy s poruchou autistického spektra

Královéhradecký kraj se 2. dubna připojil do celorepublikové kampaně Česko svítí modře, aby zvýšil povědomí veřejnosti o problematice poruch autistického spektra (PAS) neboli autismu. Kraj každým rokem posiluje podporu pro rodiny pečující o členy s autismem a navyšuje i počty lůžek pro osoby s PAS, vyžadující zvláštní podmínky péče.

Zvýšení zákonné rychlosti invalidních vozíků Sněmovna asi schválí

Rychlost elektrických invalidních vozíků, nad niž by je provozovatelé měli registrovat jako zvláštní vozidlo, se zřejmě zvýší z nynějších šesti na 15 kilometrů za hodinu. Změnu předpokládá novela poslanců ČSSD, jejíž schválení dnes doporučil Sněmovně hospodářský výbor. ČTK to řekla zpravodajka Zuzana Ožanová (ANO).

ČEZ: Devět budov svítilo do tmy modře včetně Hučáku v Hradci Králové

Světový den porozumění autismu a s ním spojená osvětová kampaň Česko svítí modře“ se už popáté setkaly s chutí energetiků zapojit se do akce. V modré, barvě komunikace a sebevyjádření, se rozzářila v noci z 2. na 3. dubna 2019 i budova historické vodní elektrárny Hučák v centru Hradce Králové. Skupina ČEZ a Nadace ČEZ podporuje lidi s autismem dlouhodobě formou firemního dobrovolnictví, zaměstnaneckých sbírek nebo prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem.