Daily Archives: 10.4.2019

Jihočeský kraj: Seniorská obálka se dostává do všech obcí s rozšířenou působností

Seniorská obálka se dostává do všech obcí s rozšířenou působností i do některých menších měst. Jedná se o tiskopis, který může napomoci v krizových situacích. Je určený především pro seniory a osoby zdravotně postižené, které bydlí ve svém domácím prostředí.

I na vozíku se dá hubnout. Lenka už shodila 20 kilo. Diety nedržím, říká

V patnácti letech Lenka utrpěla při autonehodě těžké zranění. Rok strávila v nemocnici, skončila na vozíku a ruku v ruce s tím nabrala kila navíc. Havárie změnila definitivně její život, chodit už nebude, ale s nadváhou se rozhodla zatočit.

Autodrom Most: Handicapovaní řidiči si vyzkoušeli kurz bezpečné jízdy

Na 2 500 lidí z celé republiky, z toho stovka zdravotně postižených (bez dolních či horních končetin, nevidomých i neslyšících) se v sobotu 6. dubna sjelo do areálu mosteckého autodromu. Zapojili se opět po roce do bezplatného projektu za podpory společnosti AUTODROM MOST a Ústeckého kraje.

Ministr Hamáček se omluvil vozíčkáři, kterého nepustili na ministerstvo

Paralympionikovi a kandidátovi hnutí Evropa společně pro volby do Evropského parlamentu Janu Povýšilovi se omluvil ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Povýšila totiž lidé z ministerstva vnitra nepustili na losování čísel politických uskupení kandidujících ve volbách do Evropského parlamentu.

V Brodě se konala módní přehlídka pro dobrou věc. Herečka Šoposká věnovala šaty

V havlíčkobrodském Mateřském centru Zvoneček se v pondělí 8. dubna konal Charitativní bazárek pro nemocného Sebastiánka, který mu pomůže s rehabilitací. Akci navíc osobně podpořila herečka a rodačka z Havlíčkova Brodu Marika Šoposká, která do bazárku věnovala své šaty.

Spánek bez dechu. V kraji trpí tisíce lidí

Zástavy dechu ve spánku mohou vést až k infarktu, varují lékaři. Pacientům s poruchou nazvanou spánková apnoe v kraji pomáhají speciální laboratoře. Třeba v Brně vyšetří přes šedesát pacientů měsíčně.

Hledá se výjimečná osobnost. Znáte někoho skvělého, aktivního, naplno žijícího se zrakovým postižením?

Znáte někoho skvělého, aktivního, naplno žijícího, kdo má zároveň zrakové postižení nebo je úplně nevidomý? Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých chce ve spolupráci s veřejností právě takovému člověku udělit ocenění. Vyhlášení prvního ročníku se uskuteční 22. června v kostele sv. Šimona a Judy v Praze.

Nevidomý hudebník představil své umění

Již podeváté má veřejnost na Novojičínsku možnost se seznámit s uměním nadaných profesionálních nevidomých a slabozrakých interpretů a umělců.

Na kontě pro postiženého chlapce chybí pět tisíc

Zcela jiný život než jeho vrstevníci vede dvanáctiletý Lukáš Holubek z Hlučína na Opavsku. Musí. Od narození totiž trpí dětskou mozkovou obrnou.