Daily Archives: 15.4.2019

Domácí hospic pomáhá v posledních chvílích života

Už čtvrté narozeniny oslaví Domácí hospic Nablízku. Za tu dobu mohlo díky jeho pomoci více než sedmdesát vážně nemocných lidí prožít poslední chvíle svého života doma, v kruhu svých blízkých.

Poběží Lužánkami pro nevidomé

Lákají na nevšední atmosféru nočního závodu, díky němuž pomohou dobré věci.

Na Sněžku se letos půjde pro Evu

Šestnáctileté Evě Mrázkové, která kvůli vážnému onemocnění přišla o obě nohy, bude věnován sedmý ročník charitativního výstupu na nejvyšší českou horu. Uskuteční se v sobotu 25. května.

Duševně nemocné tady nechceme, bouří se Zlíňané

Kdo tam má být? Tato otázka trápí opět v těchto dnech obyvatele zlínské čtvrti Letná. Mezi zásadní investice města je totiž zahrnut i projekt výstavby nového centra pro duševně nemocné, kteří jsou klienty zlínského centra Horizont ve zmiňované čtvrti. Zlínská radnice se tímto investičním záměrem zabývala již v roce 2016, nakonec od něj ale upustila.

ČEZ: Jednou stopou pro Kryštofa

Kdy se 6×1 rovná 111 111? Když motorkáři jedou Jednou stopou pro Kryštůfka z Krupky a Kačenku z Litvínova.

Fialová (ČSSD): Kraj Vysočina finančně podpoří celoroční aktivity handicapovaných

Rada kraje tento týden schválila 15 projektů neziskových organizací z Kraje Vysočina na podporu jejich pravidelné činnosti s handicapovanými dětmi, mládeží, dospělými nebo seniory.

Vozíčkář pomáhá podobně postiženým, učí je řídit auto

Zručný technik dvě tři hodiny montuje cosi pod volantem auta. Když je hotovo, může auto ovládat i člověk s postiženýma nohama, mnohdy i rukama.

Brněnské páťáky oslovil život nevidomých, sami pro ně uspořádali sbírku

Když žáci ze třídy mimořádně nadaných dětí z brněnské Základní školy Úvoz poslouchali na konci února přednášku Petry Bezákové se psem Chopperem, její slova je ohromila. Z vlastní zkušenosti jim totiž vyprávěla o životě nevidomých a jejich vodicích psů. A žáci se okamžitě rozhodli pomoct.