Daily Archives: 17.4.2019

Simona Stašová a Jaroslav Svěcený zahájí jubilejní ročník Akce cihla

Slavnostní zahájení 20. ročníku celostátní sbírkové kampaně Akce cihla proběhne v pondělí 29. dubna na rohu ulic Na Příkopě a Havířská. Jelikož je den zahájení sbírky zároveň i Mezinárodním dnem tance, představí se také taneční skupina TiDiTaDe. Jubilejní ročník Akce cihla odstartují herečka Simona Stašová a houslový virtuos Jaroslav Svěcený, kteří jsou patrony sbírky, spolu s nimi přijde i další patron, herec Tomáš Vaněk.

Hejtman zdvojnásobí peníze pro děti

Projekt Oholíme hejtmana vstupuje do další fáze. Lidé mohou posílat příspěvky. Číslem letošního jara v Olomouckém kraji je cifra 8803540277. Nejde sice přímo o šťastnou desítku, pocit výhry ale přinese také. Jedná se totiž o účet, na který lidé mohou posílat příspěvky do sbírky Oholíme hejtmana. Peníze poslouží na financování rozvozu hendikepovaných dětí na Mohelnicku.

Kutná Hora bude hostit zápasy vozíčkářů

Handicapovaní sportovci dorazí do Kutné Hory. Sportovní hala Klimeška se ve dnech 9. až 11. května stane dějištěm historicky prvního Play off florbalu vozíčkářů, jednoho z nejrozšířenějších kolektivních sportů pro handicapované v České republice.

Masáž pomůže, ale neuzdraví. Zrelaxujete duši i ztuhlé tělo

Dopřát si masáž je dnes běžnou součástí života. Liší se názory odborníků na to, nakolik kromě uvolnění a relaxace pomáhá řešit i různé zdravotní problémy.

Školáky zasáhla zpráva o smrti slepeckého psa. Pro Ondru pořádají sbírku

Dětem ze Základní a mateřské školy Oslavice velmi učarovala přednáška nevidomého sportovce Ondřeje Zmeškala. Velice je zajímalo, jaké to je být nevidomý, ale také to, jak se Ondrovi sportuje a kde všude byl a co zažil.