Daily Archives: 24.4.2019

Mám invalidní důchod a vznikne mi nárok na starobní

DOTAZ:  Pobírám invalidní důchod. Brzy mi vznikne nárok na starobní důchod. Budu pak pobírat oba dva?

Nesouhlasím s rozhodnutím ČSSZ

DOTAZ: Co mám dělat, když nesouhlasím se stanoveným stupněm invalidity a s výší invalidního důchodu?

„Jste jako hadrová panenka,“ říká pacientka o boji s meningitidou

Přesto, že nemocných meziročně ubývá, meningokok zabije průměrně každého desátého nakaženého. Jen v roce 2017 jím v Česku onemocnělo téměř 70 lidí. Podle průzkumu však očkování proti této bakterii mezi maminkami příliš oblíbené není. Na středu pak připadá Světový den meningitid, jejíž nejzákeřnější formu způsobuje právě meningokok.

Krvácení do plic či mrtvice. Drahý lék má fatální účinky

Pojišťovny za něj platí statisíce. Za každé balení léku Lemtrada vydávají dokonce 180 tisíc korun. Jenže se ukazuje, že drahý lék má na svědomí fatální vedlejší účinky: lékaři u pacientů zaznamenali akutní srdeční potíže, krvácení do plic, mozkové mrtvice nebo problémy s játry.

V kavárně Slunečnice obsluhují lidé s handicapem

Když si návštěvník nově otevřené kavárny Slunečnice v Pardubicích sedne k jednomu z kulatých stolů s tulipánem uprostřed, číšník před něho položí nápojový lístek. Vše probíhá jako v jakékoli jiné kavárně, kterých jsou v Pardubicích mraky. Že je něco jinak, hosté zjistí, až když se číšník Vašek vrátí s modrými deskami a tužkou.

Rotary klub Praha dokončil integrované hřiště na Proseku, užijí si ho i děti na vozíčku

Rotary klub Praha ve spolupráci s dalšími pražskými a zahraničními Rotary kluby a firmou Herold nedávno dokončil v Dětském centru Paprsek na Proseku integrované dětské hřiště, na kterém si mohou společně hrát postižené děti a děti bez postižení.

Vláknina: tajná zbraň proti nemocem. Ale kolik jí vlastně jíst?

„Češi by se měli zamyslet nad svým jídelníčkem,“ slýcháváme každou chvíli. K dlouholeté výzvě, abychom snížili příjem soli, cukrů a tuků, přibyla další: měli bychom přidat vlákniny. Její konzumace souvisí s nemocemi srdce a cév, vysokým tlakem, cholesterolem nebo některými nádorovými onemocněními. Kolik bychom jí tedy měli zkonzumovat? Ptá se článek z týdeníku Téma.