Daily Archives: 29.4.2019

Voják po amputaci. Lidinský jel na lyžích, teď střílí o Paříž

Byl policistou a příslušníkem Útvaru speciálních operací. V Afghánistánu přišel o nohu. Doktoři o ni bojovali dlouhé dva roky, amputace pod kolenem se přesto stala nevyhnutelnou.

Seznam.cz nově nabízí haptické mapy celé Evropy. A míří na další kontinenty

Server Mapy.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, zpřístupnil haptické mapy celé Evropy. Ve všech 47 státech našeho kontinentu tak je možné na základě vizuálních map vygenerovat podklady pro orientaci pomocí hmatu, což ocení především nevidomí.

Svitavy: Město se zapojí do Běhu pro Světlušku

Běh pro Světlušku budou hostit i Svitavy! V pátek 10. května můžete společně s námi pomoci dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Pojďme i my ve Svitavách darovat nevidomým trochu světla…

Díky inovativnímu postupu žena porazila čtvrté stadium rakoviny jícnu

Karie Fisherová z amerického Colorada začala v roce 2013 pociťovat nadměrnou únavu. Když k tomu začala vykašlávat i krev, věděla, že je něco špatně. Rozhodně ale nečekala drastickou diagnózu pokročilé rakoviny jícnu. Díky inovativní léčbě rakovinu nejen přežila, ale už několik let je podle lékařů zcela v pořádku.

Splněný sen: dívenka na vozíčku natočila klip

Kapela STRAM chtěla poukázat na problémy hendikepovaných a nastartovat vlnu solidarity. Spolupracovala s nemocnou Mariankou Vaněčkovou.

Handicapovaného Kryštůfka z Krupky potěšil dar od motorkářů

Navenek mohou působit jako skály, ale uvnitř jejich těl tlučou dobrácká srdce. Řeč je o milovnících dvou rychlých kol, kteří nemyslí jen na sebe, ale umí pomoci i ostatním. Díky jejich projektu „Jednou stopou pro…“ získal handicapovaný Kryštůfek z Krupky 90 tisíc korun a postižená Kačenka z Litvínova 20 tisíc korun. Oba absolvují za tyto peníze měsíční lázeňský pobyt v Klimkovicích u Ostravy.

Třídenní přehlídka Otevřeno vyvrcholila tradičním Galaprogramem

Již dvacátý čtvrtý ročník celostátní přehlídky pantomimy a pohybového divadla Otevřeno, v níž se na jednom jevišti kolínského Městského divadla setkávají zdraví herci se sluchově postiženými, se uskutečnila od pátku do neděle.

AJdeTo! Apropo otevřelo sociálně terapeutické dílny

Sdružení Apropo v Jičíně pomáhá už více než dvacet let hendikepovaným dětem i mladým lidem a jejich rodinám.