Daily Archives: 6.5.2019

Je nějaký formulář pro odvolání?

DOTAZ: Našemu 11-letému synovi s poruchou autistického spektra byl odebrán průkaz ZTP/P, aniž by došlo k jakémukoli zlepšení jeho zdrav. stavu a schopnosti samostatné orientace v exteriéru. Zůstal mu průkaz ZTP a příspěvek na péči ve třetím stupni. Vzhledem k tomu, ze se pravidelně dopravujeme do speciální školy, k lékařům a na nejrůznější kroužky a zájmové aktivity, je pro nás průkaz s možnosti dopravy s průvodcem ulehčením už tak svízelné situace. Do rozhodnutí o snížení výhod se chceme proto odvolat a prosíme o radu nebo nějaký vzor, jak odvolání sepsat a zda lékařskou zprávu musíme doložit sami, anebo si ji úřad vyžádá. Ke změně došlo po ukončení doby platnosti ZTP/P a žádosti o prodloužení, na kterou čekáme již několik měsíců.

Zájemci z Přerova si mohou v nemocnici nechat zdarma vyšetřit zrak

Glaukom je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě. Obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt proto může zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet Nemocnice Přerov v rámci Dne otevřených dveří očního oddělení v pátek 10. května.

Jak se žije bez zraku, nastíní i nevidomá máma

Svou premiéru bude mít v polovině měsíce nový projekt, který obyvatelům města a okolí představí sociální služby. Jde o přehlídku poskytovatelů sociálních služeb, která proběhne v rámci kampaně Den rodiny 16. května od 10 do 17 hodin.

Konec AIDS? Přenášení viru HIV zastaveno

Konec šíření smrtícího syndromu získaného selhání imunity (AIDS) je zřejmě na dohled, napsal britský deník The Guardian. Rozsáhlá studie potvrdila, že se podařilo objevit lék, který úplně zastavil přenos retroviru HIV mezi muži.

Den prevence cévní mozkové příhody připravuje Nemocnice Prostějov

Cévní mozkové příhody (CMP) jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí ve vyspělých zemích. Četnost výskytu onemocnění je v České republice asi 250 příhod na 100 000 obyvatel a rok, což je jedna z nejvyšších na světě. Nemocnice Prostějov připravila proto na 7. května Den prevence cévní mozkové příhody.

Barevný svět dostal potřebné schůdky pro svozovou službu

Dostupnost sociálních služeb obecně zvyšuje zprostředkování svozové služby klientů, a nejinak tomu je i na Třebíčsku. Dennímu centru Barevný svět dosud chyběly potřebné nástupní schůdky do vozů, díky nimž je nástup a výstup postižených osob daleko snadnější a pohodlnější.

Amputace ho nezastavila. Kvoch se našel v para hokeji

Život umí být strastiplný a někdy připomíná houpačku. Cesty dolů střídají naštěstí ty nahoru. Dvaapadesátiletý český reprezentant v para hokeji Tomáš Kvoch se jednoho obyčejného dne vypravil s přáteli na festival do Brna. Jízda vlakem se však pro něj změnila v horor, který jej navždy poznamenal.

Atleti na vozíku tradičně zahájili atletickou sezónu v Nymburku

Již po desáté se díky finanční podpoře Skupiny ČEZ uskutečnilo ve dnech 2.5.–5.5.2019 v bezbariérovém Sportovním centru ČUS v Nymburku zahajovací atletické soustředění vozíčkářů. Na tomto tradičním soustředění zahájili dvoufázovým tréninkem Atletickou sezónu reprezentanti na vozíku.

Studenti běželi pro hospic

Učitelé a studenti Obchodní akademie a Vyšší odborné školy ekonomické zorganizovali během setkání projektu Erasmus+ charitativní běh pro táborský Domácí hospic Jordán. Ten se uskutečnil ve čtvrtek 11. dubna za účasti partnerských škol z Německa, Polska, Maďarska a Rumunska. Při akci se podařilo nasbírat částku převyšující 46 tisíc korun.