Daily Archives: 9.5.2019

Pomocník pro seniory

Radnice ve Zruči nad Sázavou nabídla svým seniorům pomoc formou hodinového pomocníka.

Handicapovaným hrozí propouštění

Až několik tisíc handicapovaných lidí může přijít o práci. Důvodem je zvyšování minimální mzdy, přičemž se ale státní podpora pro zaměstnavatele postižených nezvyšuje. Příspěvek na zaměstnávání osob se zdravotním postižením už několik let stagnuje.

U Krásné Lípy vznikla stezka pro turisty na vozíku

Tři nové turistické trasy, z nichž jedna je určena lidem upoutaným na invalidní vozík, se otevírají v okolí Krásné Lípy.

V Benešově zjišťují rizika postižení plodu

Neinvazivní způsob zjišťování rizika postižení plodu poskytuje od začátku května Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Vyšetření mohou podstoupit v rámci prenatální diagnostiky ženy v prvním trimestru těhotenství.

Dny umění nevidomých na Moravě 2019

Již 25. ročník festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2019 se letos uskuteční také v Opavě. V rámci něj se ve středu 22. května v sále Městského domu kultury Petra Bezruče od 17 hodin uskuteční koncert vokálního tria MAKABARA, které zazpívá hebrejské a židovské písně.

Postižená žena má problém kvůli psu

Mladá žena z Opavy je upoutána na invalidní vozík a má asistenčního psa. Kvůli svému postižení po něm není schopná na ulici uklízet výkaly. A to vadí sousedům, říká. Říká, že jí nadávají, vyhrožují.

Nevidomí vyrazí parníkem do německých lázní

Až do 20. května můžete na www.csobpomaharegionum.cz hlasovat o „divokou kartu“.

Parkovací místo bezplatně pro ZTP

DOTAZ: Bydlím na Praze 3, mám průkaz ZTP, co mám proto udělat, abych mohla zaparkovat před domem bezplatně?