Daily Archives: 15.5.2019

V pátek proběhne den firemního dobrovolnictví

Již tento pátek 17. května proběhne po celé České republice den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day 2019, který propojí firemní dobrovolníky s veřejně prospěšnými organizacemi.

Chci průkazku na bezplatné cestování na Slovensku. Jaké doklady musím mít?

DOTAZ: Jaké doklady je nutné předložit při žádosti o průkazku pro osobu starší 62 let, jaká je potřeba fotografie (na Slovensku)?

Oprava invalidního vozíku dostala Lenku téměř na dno

Rozbitá pračka a závada na elektrickém invalidním vozíku se pro paraplegičku Lenku a její malou dceru málem staly likvidační. Protože byl rodinný rozpočet už tak napjatý, musela kvůli opravě obou zařízení sáhnout po kontokorentu. Postupně rostoucí úroky ji však vehnaly do dluhové pasti. Zachránil ji finanční příspěvek Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje (SNF).

Handicapovaní si stěžují na dopravu v Praze

Zavedení autobusových zastávek na znamení po celé Praze, smlouva na vysokopodlažní vlaky, nefunkční komise pro pěší a bezbariérovost. Na to si stěžují handicapovaní v otevřeném dopise primátorovi hlavního města. Vedení Prahy podle nich málo komunikuje.

Semilasso. Křižovatka, kde jde slepcům o život

Přechody u zastávek Kartouzská nebo Semilasso patří k místům, kterým nevidomí říkají křižovatky smrti a raději se jim vyhýbají.

Slunce, voda, četba i grilování: léto je pro oči nejnáročnějším obdobím v roce

Zrak by si měl člověk chránit po celý rok, během letních radovánek ale na oči číhá řada nástrah, které je mohou nevratně poškodit. Na co si během letních měsíců dávat pozor?

Liberec: Sociální služby bijí na poplach. Chybí peníze na zdravotní péči

Péči zdravotních sester v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních proplácejí zdravotní pojišťovny, ale těm, jež pracují například v domovech seniorů či ústavech pro zdravotně postižené, mzdu dorovnává zřizovatel dané organizace nebo organizace sama.

Světový šampion v boccie je z Rohovládovy Bělé

Boccia je sport podobný francouzskému pétanque, ale soupeří v něm lidé upoutaní na invalidní vozík. Adam Peška z Rohovládovy Bělé je v této disciplíně nejlepší na světě.

V Jihlavě zemřel muž, který žil nejdéle s transplantovaným srdcem

Ve věku nedožitých 83 let zemřel v jihlavské nemocnici nejdéle žijící muž s transplantovaným srdcem. Rudolf Sekava v tu dobu ojedinělý zákrok podstoupil 23. října 1984 jako teprve třetí pacient v Československu. Jeho skon potvrdila mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Můžou jít sedět. Půl milionu pacientů užívá „černé“ konopí

Průzkum ukázal, že léčbu marihuanou neoficiálně podstupuje dokonce 560 tisíc lidí. Na drogu z lékárny nemají. Ministerstvo proto plánuje změnu.