Daily Archives: 22.5.2019

„Z chemoterapie mi je zle.“ Tuto větu už u pacienta neuslyšíme

Chemoterapie je v povědomí dosud spojena s obávanými nežádoucími účinky – zejména nevolností a úporným zvracením. Lékaři však již dnes mají moderní léky, které tyto nežádoucí účinky nejen mírní, ale mohou je i zcela potlačit. O tom svědčí i příběh pacientky Jiřiny.

Zpěváci, herci i biatlonista Krčmář se utkají pro Nikolku

Dražba podepsaného dresu Davida Lafaty a autogramiáda FK zve na Rádlo.

Česká Lípa: Závody vodicích psů vyhrála fenka Kaya

Co všechno musejí zvládnout čtyřnozí pomocníci nevidomých, ukázaly závody vodicích psů, jež se konaly v sobotu 18. května ve Varnsdorfu. Utkalo se na nich celkem 14 psů, kteří i se svými pány přijeli z celé republiky, například i z Holic, Dobrušky, Liberce, Prahy, Jeřmanic nebo České Lípy.

Skupina Tři sestry pomáhá potřebným vlastním nadačním fondem, rozdělila již statisíce korun

Nadační fond kapely Tři sestry již řadu let pomáhá potřebným. Na svém tradičním výročním koncertě v areálu u bývalých ledáren v Braníku, který proběhne 23. až 25. května, představí další plány na rozvoj fondu.

Bazárek pro Sebastiánka vynesl téměř třicet tisíc

Jarní charitativní bazárek pomohl Sebastiánkovi a jeho rodině, která se díky nepřízni osudu ocitla v těžké životní situaci. Prodej oblečení, hraček a dalších věcí vynesl téměř třicet tisíc.

„Moje žena propadla systémem!“

Manželům ze Šternberku se uleví. Limit na doplatky na léky se invalidům sníží

V Thajsku vyrábí z nákupních vozíků invalidní vozíčky pro chudé

Řada thajských důchodců stojí před neřešitelným problémem – potřebovali by invalidní vozík, ale nemohou si ho dovolit. S netradičním a efektivním řešením teď přišel designér Apičai Inthutsingh, který invalidní vozíky vyrábí ze starých nákupních a zadarmo je důchodcům poskytuje.

Vyzvednout si poštu je v dnešní době pro nevidomé velký problém

„Lidé si často myslí, že když jsme slepí, tak jsme i blbí,“ říká nevidomá Denisa Zábranská z Bystřice pod Hostýnem.

Péče o pacienta s roztroušenou sklerózou stála loni VZP v průměru 131 tisíc. Přibývá biologické léčby

Více než 2,1 miliardy korun zaplatila loni Všeobecná zdravotní pojišťovna za péči o své klienty s roztroušenou sklerózou. Lékaři tuto diagnózu pojišťovně vykázali u 16 166 lidí. Z celkové částky šlo 1,74 miliardy na moderní biologickou léčbu, kterou dostává rok od roku více nemocných. Protože biologické léky jsou velmi drahé, rostou náklady na léčbu výrazně rychleji, než jak přibývá pacientů.

Mladý nadšenec půjde ze Sněžky na Klínovec pro Michalku

Pěšky zdolat během čtrnácti dnů trasu ze Sněžky na Klínovec, přibližně 300 kilometrů, a cestou navíc pomáhat. Seznamovat lidi s příběhem vážně nemocné Michalky ze Sokolova a pomocí profilu Jdi a pomáhej třeba získat nějaké prostředky na její léčbu. Přesně tak si naplánoval letošní dovolenou třiatřicetiletý Jiří Vysocký z Nové Role.