Daily Archives: 27.5.2019

Má Klippel-Feilův syndrom. Dostane příspěvek na auto?

DOTAZ: Mám dceru která pobírá ID III.st., má ZTP. Diagnoza Klippel-Feilův syndrom. Mohla by mít nárok na příspěvek na automobil?

Hübschman a Lafata dražili dresy, benefice na Rádle pomohla nemocné Nikolce

Všechno klaplo na výbornou. Tak by se stručně dala popsat akce v rádelském sportovním areálu. A nebyla ledajaká. Obec podpořila nápad Petra Havlíčka a spolu s ním zorganizovala fotbalovou sobotu se spoustou lákadel.

Dětská výtvarná soutěž Radost tvořit dnes ocení malé nevidomé umělce

Cesta kolem světa. Tak znělo téma letošního ročníku Mezinárodní výtvarné soutěže dětí a mládeže se zrakovým postižením s názvem RADOST TVOŘIT.

Úterní akce Run and Help pomůže dětem

V úterý od osmé hodiny ranní až do šesté večerní bude po celý den probíhat na stadionu FK Teplice znovu charitativní akce Run and Help, kterou fotbalový klub pořádá ve spolupráci s Kontem Bariéry.

Siláci v bezbariérové hale

Jihočeský kraj byl dějištěm třetího dílu pohárové soutěže v benchpressu.

Příspěvky na brýle končí. Peníze půjdou na pomoc vážně nemocným

Příspěvek na brýle či vložky do bot bude brzy minulostí. Nový zákon totiž změní úhradu zdravotních pomůcek a peníze se přesunou na pomoc vážně nemocným. Podle ministerstva zdravotnictví půjde příští rok na pomůcky o půl miliardy navíc. Za položky, které se ruší, loni VZP vydala asi 258 milionů.

Lidé studentce Evče vyšlápli na Sněžce na nové nohy

Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, odpočítávali schody na Sněžce fandové možná první ženy na světě, jež zdolala 1603 metry vysokou horu bez nohou, s pomocí standardních protéz. Gymnazistku Evu Mrázkovou v sobotu doprovázelo několik podobně postižených lidí, ovšem každý s alespoň jednou vlastní končetinou. Šlo o součást charitativní akce, jejímž cílem je vybrat na speciální sportovní protézy pro dívku.

Stehy, které umějí zachránit život. Operací srdce šetrnou metodou přibývá

Zúžení aortální chlopně neboli aortální stenóza patří mezi nejčastěji operované vady srdce. Je to diagnóza, která byla donedávna považována za rozsudek smrti. Teď pacienty vrací do života malý vpich v tříslech a speciální chlopeň. Metodu katetrové implantace aortální chlopně (TAVI) poprvé provedli v pražském IKEM před deseti lety a počet pacientů operovaných touto šetrnou metodou stále stoupá.