Daily Archives: 30.5.2019

Mezinárodní úspěch české oční chirurgie: Prezidentem evropské AECOS se poprvé stane lékař z postkomunistické části Evropy

Světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka byl koncem května zvolen evropským prezidentem Americko-evropského kongresu oční chirurgie (AECOS). Do čela společnosti tak poprvé usedne lékař z postkomunistické části Evropy.

Znojmo: Městský úřad spustil Tichou linku pro neslyšící

Městský úřad Znojmo se zapojil do projektu s názvem Bezbariérová komunikace pro neslyšící, který má za cíl pomáhat neslyšícím v komunikaci při vyřizování úředních záležitostí prostřednictvím aplikace Tichá linka.

Běžci pomohou třem dětem

V pátek se v Děčíně uskuteční benefiční akce Run and Help. Zapojit se může každý.

Bez nohou, jen s pákou. Zkusili jsme řídit auto pro invalidy

Klasicky mívají auta vedle volantu páčku na blinkr. Speciální auto, které jsme měli možnost vyzkoušet, tam má ovšem ještě páku, která je propojená s pedály. Vůz je tak upravený pro invalidy, kteří by kvůli hendikepu nohama normálně řídit nemohli.

Charitativní běh Run and Help pomohl nemocným dětem. Běžely i známé tváře

Pršelo, jen se z konve lilo. Celé úterý. Pořadatelé charitativní akce Rund and Help byli jako na trní, jestli vůbec někdo na Stínadla dorazí běhat a podpořit tak bohulibou myšlenku celého projektu. Nakonec byli příjemně překvapeni, vždyť na zelený pažit fotbalového stadionu vyběhlo v průběhu dne šest stovek účastníků, kteří přispěli rekodními 45 tisíci korunami trojici těžce postižených děti!

Krásy nejvyšší hory Bavorského lesa a Šumavy jsou dostupné i invalidům

Dokonalý kruhový rozhled jak na českou, tak na bavorskou stranu Šumavy, nabízí v sousedním Bavorsku se nacházející Großer Arber, dříve se honosící bizarním počeštělým pojmenováním Veliký Arborec. Dnešní mapy ho však uvádějí pod neskonale libozvučnějším názvem, a pokořit ho mohou snadno i vozíčkáři.