Daily Archives: 5.6.2019

Mladí handicapovaní sportovci z celé Evropy zabojují o zlato. Startují Evropské hry handicapované mládeže Emil Open

„Dovezu domů zase medaili?“ Tuto otázku si nyní klade osmnáctiletý David, který je od narození na vozíku. Co je však v těchto dnech důležité, je jeho sportovní srdce, které se nemůže dočkat, až poměří síly s ostatními tělesně postiženými sportovci při osmém ročníku Evropských her handicapované mládeže. Emil Open startuje v Brně 12. června.

Turnaj nevidomých fotbalistů v Bučovicích vyhrál německý St. Pauli

Již po sedmé se na hřišti s umělým povrchem při Základní škole 710 v Bučovicích utkali nevidomí fotbalisté ze šesti evropských klubů v turnaji Blind Football Cup.

Studenti Fakulty zdravotnických studií ZČU se složili na lavičku, která zdobí i pomáhá zároveň

Plzeň po roce opět ozdobily pestrobarevně pomalované lavičky. Jejich autory jsou studenti Střední odborné školy obchodu, užitného umění a designu v Nerudově ulici a kromě toho, že jsou lavičky vizuálně atraktivní, také pomáhají handicapovaným.

Benefiční den ve Velkém Rybníku bude pomáhat Filípkovi

Pátý ročník benefičních dnů na Velkém Rybníku na Karlovarsku pokračuje v pomoci postiženým dětem a jejich rodičům, kteří musejí vynakládat nemalé prostředky na léčbu, rehabilitace a pomůcky. Například Filípkovi Přibilovi osud do vínku nadělil nelehký životní úděl. Trpí sérií zdravotních komplikací.

StonoŠka: místo podpory

„V kolektivu přestanete brát svou situaci tragicky,“ říká Dagmar Božovská.

24 hodinová jízda pro Dana, který přišel o půlku těla!

7. a 8. června se na Václavském náměstí pojede unikátní 24 hodinový maraton vozíčkářů a bruslařů CzechTourism 7 Statečných na podporu Daniela Křečka, který po nehodě elektrickým proudem přišel o nohy i pánev. Sedm handicapovaných a sedm zdravých sportovců se pokusí společně najet tři tisíce kilometrů během 24 hodin. Zafandit a podpořit je můžete i vy.

Imunita dětí se nehorší, nárůst alergií přináší životní styl, říká lékařka

Zatímco neexistují důkazy, že by dnešní děti stonaly více než generace před nimi, alergiemi skutečně trpí v moderním světě víc. „Méně pohybu a městský život připraví tělo na jiné podmínky, než které jsou v přírodě,“ říká lékařka a imunoložka Zuzana Vančíková.

Postižení se budou stěhovat

Nový dvojdomek pomůže se zapojením lidí s postižením do běžného života. Celkem devět klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením PATA v Hazlově se přestěhuje během července do rodinného dvojdomku ve Skalné. Budou v něm mít i potřebnou sociální službu.