Daily Archives: 6.6.2019

Antonín Panenka si brouknul společně se Sagvanem Tofim

Čtrnáctý ročník SENI cupu, fotbalového turnaje zdravotně postižených, se v Havlíčkově Brodě odehrál ve velkém stylu a všichni účastníci z něj byli nadšení. Letošní ročník zkrátka patřil k nejvydařenějším, a velký podíl na tom měli i patroni – Antonín Panenka, Ladislav Vízek, Horst Siegl a nově i Sagvan Tofi.

Zámek v Litomyšli myslí na nevidomé

Zámek v Litomyšli chce sloužit i nevidomým návštěvníkům. Nechal pro ně vyrobit haptické, tedy dotykové modely jednotlivých částí památky zapsané na seznamu UNESCO. Více než rok na nich spolupracoval s centry nevidomých, řekla kastelánka Zdeňka Kalová.

Finanční výtěžek z dubnového plesání potěší postižené děti

Tradičně po zaplacení všech finančních nákladů dubnového Jarního bálu drobných podnikatelů a živnostníků jeho pořadatelé věnují vydělané peníze na bohulibé účely. Nejinak tomu bylo i letos, kdy organizátoři předali dvacet jeden tisíc korun zástupcům Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v Kolíně. A k tomu přidali tašku oblečení pro malé děti.

Zachránit dolní končetinu před amputací pomáhá ve Vítkovické nemocnici metoda Jetstream

Více než padesát pacientů již vyzkoušelo novou metodu pro znovu zprůchodnění tepen dolních končetin. A to pomocí přístroje Jetstream nejnovější generace, který používají angiologové Vítkovické nemocnice v Ostravě.

Veliká radost. Lidé z třebíčského stacionáře se těší z nové kuchyňky

Cvičnou kuchyňku mají nově k dispozici klienti třebíčského stacionáře v Družstevní ulici. A velmi se z ní radují.

Web pro handicapované

Jan Šnyrych ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) z Prahy včera v Ostravě představil unikátní internetový portál přístupný lidem s „očními“ problémy, ale i jinými handicapy, stejně jako seniorům.