Daily Archives: 12.6.2019

Kolaps sociálních služeb. Hrozí, že se o klienty nebude mít kdo starat

Zavřené domovy pro seniory. Žádné azylové domy. Postižení, o které se nemá kdo starat. Takové jsou černé scénáře měst po celé republice, které by nastaly, pokud by vláda neschválila dofinancování sociálních služeb. MF DNES udělala velký průzkum mezi desítkami měst a všemi kraji. Téměř všechny se s nedostatkem financí potýkají už nyní.

Praha 5: Netradiční týmy v boji o Mistra České republiky

Klub speciálního výcviku Českého kynologického svazu ve spolupráci s organizací Helppes uspořádal dne 8. června 2019 již 9. ročník vrcholné soutěže majitelů asistenčních psů – Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů (jediné soutěže tohoto typu nejen v České republice, ale také na světě) a 15. ročník Mistrovství ČR ve výkonu vodících psů. Soutěže se konaly v Pražském Motole.

Běžci Těšínské osmičky pomohli Lydii Slezské Diakonie

Celkem 240 účastníků se rozhodlo přispět na dobrou věc a v neděli 9. června podpořilo charitativní závod Nadace Agel – Těšínskou osmičku. Výtěžek z běhu činil 50 tisíc korun, které putují na podporu českotěšínského střediska Lydie Slezské Diakonie.

Chceme celé dvě miliardy na sociální služby, žádají kraje od vlády

Krajští radní pro sociální věci a náměstci hejtmanů nesouhlasí s dofinancování sociálních služeb, na kterém se dohodly ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle jejich dohody by kraje dostaly pouze 1,5 miliardy. Po vládě a ministryni Maláčové chtějí, aby do konce června zajistila celou sumu 2 miliardy.

Potíže, které se objevují čím dál tím dříve. Když kloub zlobí, jde vyměnit

Potíže s klouby patří mezi typické choroby dnešní doby. Přestože se obvykle začínají projevovat kolem padesátky a později, není neobvyklé, že jimi trpí i třicátníci.

Stolní tenista Suchánek bere ze světového poháru 2 bronzy

V polském Wladyslawowu proběhl od 29.5 do 2.6 další ze série světového poháru, jehož výsledky se započítávají do nominace na Letní paralympijské hry v Tokiu 2020.

Bechyňští získali komunitní centrum

Problémy s bydlením pomáhá zdravotně postiženým řešit nové komunitní centrum. Časem z něj má vzniknout Dům sv. Františka s mnohem širší nabídkou služeb.

FOTOGRAF LICHOOČKO PŘEDSTAVUJE SVOJE CWAKY

S nadsázkou si říká Lichoočko a své krásné fotky skromně označuje za „cwaky“. Téměř nevidomý autor Lubomír Pavelčák představuje v Krajské knihovně F. Bartoše výstavu neobvyklých fotografií.

Gong zahnal stres

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých Prachatice nadělila svým členům a přátelům neuvěřitelný zážitek. Jednalo se o terapii gongem.

Spolek neslyšících: Největší problém dělá GDPR

ČRo – Plzeň hovořil s předsedou Spolku neslyšících Plzeň, panem Miroslavem Hanzlíčkem, o potřebě tlumočnických služeb pro neslyšící, o znakovce ve školách a o kompenzačních pomůckách.