Daily Archives: 25.6.2019

Jedeme do Chorvatska, platí tam ZTP?

DOTAZ: Jedeme do Chorvatska, máme ZTP, platí to i tam?

Nemá ani korunu příjmu. Z čeho má tedy platit zdravotní pojistné?

DOTAZ: Manželce byl přiznán invalidní důchod 2.stupně, ale protože díky svému stále se zhoršujícímu zdravotnímu stavu dlouhodobě nepracovala, nedostala ani korunu důchodu. Je automaticky vyřazena z ÚP a má si platit zdravotní pojištění. Otázka je z čeho, když si práci, kterou by dovolil její zdravotní stav, nemůže najít. Je nějaké řešení?

Podpora TyfloCentra končí. Nevidomým hrozí omezení služeb

Břeclav ukončila spolupráci se společností TyfloCentrum Brno, která pomáhá zrakově postiženým. Kvůli závažným nedostatkům. Vedení společnosti to rázně odmítá.

Olomouc: Dotace pomáhají, peníze míří na paliativní péči a lékařské přístroje

Na paliativní péči mobilního hospicu Nejste sami a na přístroje pro nemocné děti ve Fakultní nemocnici Olomouc jsou určeny dotace města. Zastupitelé schválili téměř půl milionu z grantu na podporu společensko-prospěšných projektů.

Zdravotně postižené děti měly praktické zkoušky

Významnou součástí Arkadie je speciální škola. Tady děti se zdravotním postižením získávají znalosti a dovednosti, které mohou později uplatnit v praktickém životě, převážně v dalších střediscích Arkadie.

Významná pomoc studentů handicapovaným sportovcům

Stejně jako v minulých letech, i letos od 18.- 20. června 2019 pomáhali v 1.Centru zdravotně postižených JČ na Vltavském nábřeží v Českých Budějovicích mladí studenti z Německa sportovcům s handicapem pod vedením mistra Jindřicha Nováka (Christian Brüssler – student 2. ročníku oboru nástrojař, Arthur Tenzer – student 2.ročníku oboru mechatronik z Eisenachu).