Archiv: Červenec 2019

Je možné mít slevu na dovolenou na průkaz ZTP?

Dotaz: Dcera ma průkaz ZTP/P. Může nám pomoci k levnější dovolené?

Profesor Kolář: Z bolesti nesmíte mít strach. Musíte se s ní smířit.

V Radiožurnálu byl hostem prof. Pavel Kolář, přednosta Kliniky rehabilitačního a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice Motol.

Peníze na růst důchodů

V pořadu Události ČT hovořila ministryně financí Alena Schillerová. Na důchody má tedy jít rekordních půl bilionu korun, a to v tom nejsou započítané štědřejší penze pro starší důchodce, které navrhuje Senát.

Jak pojistit dítě

Začnete-li uvažovat o pojištění svého dítěte, zamyslete se hlavně nad tím, jaká rizika by měla zvolená pojistka pokrýt.

Mámy na vozíku

Příběh Tereza Marková. Narodila se jako zdravé dítě. Pak ji ale ve 14 letech zasáhl zánět míchy, který se spustil asi kvůli infekci boreliózou. Od té doby je na vozíku.

O příspěvek na odstranění bariér mohou firmy i živnostníci v Praze žádat ještě do konce července

Do konce měsíce mohou podnikatelé, neziskové organizace a firmy z Prahy žádat město o příspěvek na odstranění bariér. Magistrát na to letos vyčlenil 5 000 000 Kč.

Už není na vtipy sám. Chystá knížku s vozíčkářem

fotograf David Boyle

Petr Urban chystá knihu kreslených vtipů, které vymýšlí někdo jiný. Něco podobného ještě nikdy neudělal. Za parťáka si vzal mladého vozíčkáře.

Museli jsme se naučit bojovat s tím, co nám osud nadělil do vínku, říká Jana Erhardová

Radešín na Žďársku se stal dočasným domovem dětí s nemocí motýlích křídel. „Motýlkům“ se na Vysočině líbí, jezdívají sem pravidelně. „Na táboře se setkávají malí i velcí pacienti a také rodiče „motýlků“. Připravujeme pro ně hry a celodenní program,“ uvedla Anita Gaillyová ze společnosti Debra, která ozdravné tábory organizuje.

Třináctiletá Lucka po operaci nádoru na mozku zůstala na vozíku, svůj boj ale nevzdává

Prvních deset let života byla Lucinka zdravá holka plná elánu, kterou bavila škola a dělala mamince jen samé radosti. Poté ale začala být často unavená, trápily ji bolesti hlavy a bez příčiny začala hubnout. Maminka tak navštívila dětskou lékařku, která ale potíže bagatelizovala. Pravou příčinu Lucčiných potíží se tak maminka dozvěděla až téměř po roce.

Vozíčkář Milan Langer musel ukončit pouť do Compostely, skončil v nemocnici

Předčasně a bez dosáhnutí cíle skončila pouť pro partu dobrodruhů kolem olomouckého vozíčkáře Milana Langera, která se v březnu vydala z Horního náměstí v Olomouci do španělského města Santiago de Compostela.