Daily Archives: 4.7.2019

Mohu pracovat na částečný úvazek?

DOTAZ: Mám těžký panlobulární emfyzém, po resekci hrotu pravé plíce s infiltrátem, revma. artritidu 3.st. V lednu zcela odebrán inv. důchod a uznaná pouze OZZ. Fyzickou práci jsem ukončila po 14 dnech jako uklizečka, nezvládám. Do fabrik nedoporučují lékaři kvůli prašnému prostředí pracovat. MOHU TEDY PRACOVAT JEN NA ČÁSTEČNÝ ÚVAZEK?

Cestování zdarma po Slovensku

DOTAZ:  Kde mohu vyridit slevu na vlak na slovensku?

Ztratila se nám babička, má Alzheimera. Nepotkali jste ji?

Žijí mezi námi. Můžeme je potkat na ulici a při prvním letmém pohledu nás třeba napadne, že jsou zmatení, opilí nebo pod vlivem léků. Mají Alzheimerovu chorobu. Celosvětově se v průměru každé tři vteřiny objeví nový případ téhle nebo jiné formy demence, jak vyplývá z dat organizace Alzheimer’s Disease International. Jak je poznat mezi ostatními a jak jim pomoci?

Zatmění Slunce mohli v Chile sledovat i nevidomí. Díky speciálnímu zařízení ho slyšeli

Úplné zatmění Slunce, které bylo viditelné v úterý odpoledne místního času v některých částech Jižní Ameriky, mohli v Chile sledovat i nevidomí. Postupné fáze zatmění jim totiž zvukově zprostředkovalo speciální zařízení, které převádělo intenzitu světla na různě vysoké zvuky. Informoval o tom ve středu argentinský server Infobae.