Daily Archives: 8.7.2019

Výtěžek ze soutěže Hranice hendikepu v Hrobčicích šel na charitu

V Hrobčicích proběhl netradiční sportovní projekt s názvem Hranice hendikepu. Projekt byl netradiční nejen ve zvoleném spojení sportů střelba a golf, ale také ve výběru závodních týmů, které byly složeny z hendikepovaných a zdravých sportovců.

Myší nemoc řešte hned

Pracujete před odjezdem na dovolenou nadoraz? A na počítači? Tak pozor na syndrom karpálního tunelu, který vám může dny volna hodně zkomplikovat.

Stovky cyklistů se chystají objet Česko! Mají na to limit 111 hodin.

V úterý 30. července se více než tři stovky zdravých, ale i handicapovaných cyklistů ve společných týmech vydá na 2222 km dlouhý cyklistický podnik napříč všemi kraji Česka Metrostav handy cyklo maraton.

Epilepsie jim ztěžuje práci

Vypadají zdravě, chtěli by pracovat, přesto jsou mnozí na úřadu práce. Lidé trpící epilepsií narážejí na řadu omezení.

Královéhradeckým občanům fungují špatně plíce

Přesně 23,6 procent lidí, kteří v Královéhradeckém kraji zavítali do vybraných lékáren zkontrolovat stav svých plic, zjistilo, že jim nefungují správně. To je v rámci všech krajů České republiky, kde vyšetření také probíhala, druhý nejhorší výsledek, hned po jižních Čechách.

Invalidní důchod nedostal

Slepota jednoho oka, šedý zákal na druhém oku, lehká mentální retardace. Přesto mu nebyl přiznán invalidní důchod. Reportáž ČT1 – z pořadu Černé ovce.

Přišla jsem o jedno oko. Mám na něco nárok?

DOTAZ: Má nárok, pokud člověk má pouze jedno oko, na invalidní důchod nebo nějaký příspěvek od státu ? Čím je to podmíněno ?