Daily Archives: 1.8.2019

Průkaz ZTP mi změnili na TP

DOTAZ: Byl mi  změněn dosavadní průkaz ZTP na TP, tedy jsem o průkaz ZTP přišel. Předpokládám, že musím okamžitě podat odvolání, avšak nevím, jak ÚP nebo LPS přimět k vyžádání nového lékařského posudku, který bych velmi potřeboval?

Požadavky ČSSD na rozpočet MPSV

Ministři za ČSSD vystoupili s tím, že návrh rozpočtu je prý likvidační a strana ho nepodpoří. Likvidační je prý hlavně pro resorty práce a Ministerstvo vnitra, ty chtějí 20 miliard korun navíc, to je ale nepřijatelné pro koaliční hnutí ANO a schodkových rozpočet navíc kritizuje i pravicová opozice.

Pomáhá zdravotně postiženým

Náruč přírody podává dětem, osobám se zdravotním postižením a také pečujícím v rámci projektu Klubu zdravotně postižených, podpořeným městem Prachatice Bohdana Kollarová.

Dostanete-li se na úplné dno, stát vám nepomůže

Je krásné slyšet ministryni Maláčovou, jak oznamuje, že Sněmovna schválila návrh zákona o důchodovém pojištění, který v průměru zvedne důchody o 900 Kč na 14 200 Kč. Jenže každá mince má dvě strany a tak se zapomíná na desítky tisíc starobních a invalidních důchodců, který tento návrh zákona dostane do situace, kdy se budou muset přestěhovat do ubytovny či již nakupovat pouze potraviny s procházející záruční lhůtou a oblečení v »sekáčích«.

Výzva k dofinancování sociálních služeb

Komise pro sociální věci Rady Asociace krajů ČR se sešla na jednání v Ústeckém kraji. Stěžejním tématem byla problematika financování sociálních služeb, kdy krajům chybí na řádné zajištění všech typů služeb při zvýšení mzdových nákladů pro pracovníky v sociálních službách miliarda korun.