Daily Archives: 5.8.2019

Stále čekám na rozhodnutí. Jak jej mohu vymoci?

DOTAZ: ČSSZ mi už nekolikkrát k několika věcem neposlala Rozhodnutí, které mimo jiné potřebuji i k tomu, abych se mohla nahlásit na ÚP. Přes několikáté žádosti o tato vydání Rozhodnutí mi nic neposlali a když jsem už musela podat žalobu k soudu na jejich několikanásobné pochybení, toto nevydané Rozhodnutí mi rovněž chybí, abych žalobu mohla vůbec podat. Jak tedy ČSSZ donutit, aby dělala to, co má?

Nejmodernější protézy pro české pacienty

Už 2 roky mohou i čeští pacienti získat nejmodernější bionické protézy. Ty reagují na impulsy přímo z mozku a dokážou věrně nahradit zdravé končetiny. Jsou ale drahé. Zájem je především o ruce. Konto Bariéry zatím pomohlo 25 pacientům a VZP 12.

Olomoucký kraj chce zrušit domov pro postižené

Velehradské Vincentinum, domov pro osoby se zdravotním postižením, se zřejmě zruší. Podle starosty proto, že domov není spjat se žádnou státní ani evropskou dotací.

I rodinný pečovatel potřebuje dovolenou

Péče o postižené jejich rodiny vyčerpává. Proto poptávají odlehčovací služby, které mají pomoci pečujícím. Od příštího roku se jejich kapacity rozšíří. Plán pomoci ale může narazit na nedostatek lidí.