Daily Archives: 9.8.2019

Novinka v oční chirurgii: první čeští pacienti mají v oku biologickou mikročočku pro čtení bez brýlí

Mezi pacienty, kterým byla do oka voperována biologická mikročočka americké firmy, už jsou i Češi. Implantaci nové mikročočky umožňující čtení bez brýlí provedl světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka.

Vězni v Jiřicích dostali štěňata, budou z nich vychovávat vodící psy

V rámci projektu Tlapka v dlani budou mít vybraní vězni z věznice Jiřice na Nymbursku možnost starat se po určitou dobu o dvě štěňata. Budou se podílet na jejich výchově a výcviku v reálné vodicí psy. Vězňům naopak psi pomohou se začleněním do života mimo věznici.

Sportovat s handicapem? Umožní to aplikace ostravského crossfitu!

Kdy i v jakém gymu (tělocvičně) se protáhnout, kde vyhledat kouče schopného vést specifický trénink, jaké cviky zkoušet doma, kde sehnat vhodné pomůcky… Vítkovická „neziskovka“ Colliery Srdcem poprvé v tuzemsku poskytne tyto informace uceleně.

Když plastické operace pomáhají lidem s kvalitou života

Mnozí lidé pohlížejí na plastickou chirurgii jako na obor zabývající se lidskou rozmařilostí a touhou po dokonalosti. Realita je často ale jiná. Plastičtí chirurgové si musí umět poradit s vrozenými vadami, stavy po úrazech, ale i po léčbě závažných onemocnění. Současně se samozřejmě věnují i estetickým úpravám na přání, ale i zde může mít jejich práce širší rozměr.

Jak si poradit s migrénou

Vyrazili jste na prázdniny a hned první den vás skolila úporná migréna? To je častý scénář. Vlastně je to její specialita: reakce na prožitý stres před dovolenou. A zřejmě se vám to nestalo poprvé, migréna se totiž vrací.

Rozvíjí se u něj duševní nemoc. Jak jej dostaneme k lékaři?

DOTAZ: Jde o mého syna, je mu 33 let. Máme pocit s manželkou, že se u něj vyvinula duševní nemoc. Jednoho dne nám oznámil, že nemůže chodit ven z bytu, přestal chodit do práce, že ho někdo sleduje. Na poslední návštěvě u nás šeptal, chtěl zatáhnout žaluzie a za oknem byly sami agenti, nechtěl ani taxi, museli jsme ho dopravit sami. On si mysli, že je v pořádku. Jsme nešťastní a nevíme jak ho donutit, aby navštívil lékaře/to odmítá/. Máme obavy, že si něco provede. Poraďte nám, jak ho donutit na odborné vyšetření.