Daily Archives: 20.8.2019

Nedoslýchaví uslyší na úřadech lépe. Díky cívce

I s poškozeným sluchem v rušném prostředí úřadu bez problémů porozumět úředníkovi za přepážkou umožní nedoslýchavým v Brně indukční smyčky. Více než dvěma desítkami těchto pomůcek chtějí brněnští radní do konce letošního roku vybavit přepážky nejrůznějších odborů magistrátu.

Když se se svou životní láskou nahmatáte na party kamaráda

Ostatní rodiče fotí děti na besídce, říkají, jak jim to sluší. Vy ale nevidíte nic, to je pak na panáka i dva, říká nevidomý masér Petr Loupanec.

Mikasa: Zpackané projekty maří plány a ohrožují provoz

Rozšíření kapacity denního stacionáře v Zábřehu z dvanácti na dvacet míst. Vybudování domova pro problémové klienty ve Výškovicích s osmi byty. Nic z toho v brzké době nebude!

Tachovský nevidomý plavec sbírá úspěchy v tuzemsku i v zahraničí

Jedenáctiletý David Kratochvíl, nevidomý plavec z Tachova, je bojovník. Pílí a disciplínou se za čtyři roky vypracoval nejen mezi špičkové handicapované závodníky, ale patří k nejlepším i mezi vidomými závodníky.

Pacient není obětí, protože rakovina není trestem. Co nemocnému běží hlavou?

„Nemám pro vás dobré zprávy. Bohužel máte rakovinu.“ Tahle slova lékaře jsou obvykle bleskem z čistého nebe, i když vnitřně nás při čekání na výsledky testů napadlo všelicos. Každých dvacet minut téhle nemoci jeden člověk na světě podlehne. Ale celých 80 % onemocnění se podaří vyléčit. Čím si pacienti procházejí v úvodní fázi, kdy i ti největší optimisté myslí na nejhorší?

Jak žijí lidé s mentálním a kombinovaným postižením? Ukáže výstava fotografií Jindřicha Štreita

Od úterý 20. srpna až do neděle 29. září budou ve Valdštejnské zahradě v Praze vystaveny velkoformátové fotografie světově uznávaného fotografa Jindřicha Štreita. Cyklus „Ruku v ruce – touha je zázrak“ vznikal po celý rok 2016. Zachycuje dění v denních stacionářích a v domově pro osoby se zdravotním postižením provozovaných společností Ruka pro život o. p. s. v Praze, Brně a v Litomyšli.

Výlet na Pravčickou originálně podpoří hendikepované děti z Děčína

Chcete pomoci Noemi a Jarouškovi? Vyrazte v sobotu na Pravčickou! Rodiny s handicapovanými dětmi, které jsou v nelehké životní situaci, lidé podporují většinou tak, že jejich příběh sdílejí a přispějí jim ve sbírce. Najdou se ale i tací, kteří se rozhodnou pomoci originálním způsobem. Třeba výšlapem na Pravčickou bránu.

S Alzou pro dobrou věc

Pomáhat potřebným může být stejně snadné jako nakupování na internetu. Stačí, abyste přidali ke své objednávce třeba ručně šitou hračku z chráněné dílny či speciální ponožky, a přispějete na dobrou věc neziskové organizaci. Takovou možnost nabízí již několik let např. největší český e-shop Alza.cz.