Daily Archives: 9.9.2019

ČSSZ mi dosud nevyplatila nemocenskou. Co mám dělat?

DOTAZ: Již 11 měsíců čekám na vyplácení nemocenských dávek. Veškeré doklady jsem si vyběhala a dodala, protože mám laxního zaměstnavatele. Veškeré doklady jsem osobně odevzdala na ČSSZ, Trojská, Praha. Čekám dalších 30 dní a peníze nepřišly. Veškeré doklady jsem nechala nejprve zkontrolovat na přepážce, že jsou v pořádku, a poté jsem je odevzdala na podatelně. Prosím, můžete mi poradit? Opravdu už nevím, co dál.

Moderní hypnoterapie: účinná pomoc v osobním i profesním životě. Důvěru v ní má stále víc Čechů

Špatné soustředění, fobie, úzkostné i depresivní stavy, poruchy spánku, alergie, intimní problémy, nemožnost otěhotnět, potíže s učením nebo pamětí – to je jen zlomek problémů, se kterými může pomoci hypnoterapie. Tu v poslední době vyhledává stále větší množství Čechů. Ze dvou třetin se jedná o ženy.

Fotbalistky z Havířova: Vítězíme pro Kateřinu

Vítězíme pro Kateřinu, to je charitativní akce na pomoc bývalé fotbalistce Havířova Kateřině Kyjovské, které se její spoluhráčky a kamarády z klubu FK Gascontrol rozhodly pomoct.

V Meziříčí bude jezdit další sociální automobil

Novou Dacii Docker, kterou získaly zdarma v rámci projektu Sociální automobil, využijí Sociální služby města Velké Meziříčí coby poskytovatel sociálních služeb v rámci terénní pečovatelské služby a při dalších aktivitách.

Zoufalí vozíčkáři. Pražský magistrát jim nekompromisně zrušil autobus, který jezdil od roku 1995

I když má vedení Prahy v programovém prohlášení, že bude v hlavním městě zvyšovat bezbariérovost městské hromadné dopravy, vypadá to na pravý opak. Ke konci letošního června pražský magistrát zrušil část speciální bezbariérové linky H1 mezi Černým Mostem a stanicí Florenc. Desítky vozíčkářů jsou kvůli tomu v zoufalé situaci.

Ve Svitávce postižené v hysterii odmítli. Bydlení najdou v Boskovicích

Místo Svitávky, kde plán Jihomoravského kraje zkrachoval na odporu části obyvatel, vznikne chráněné bydlení pro mentálně postižené v nedalekých Boskovicích a v jedné další blízké obci. Do nového se nastěhují od ledna příštího roku.

Videoklip Veroniky Wildové k písni Milenec Ticho inspiroval svět neslyšících

Veronika Wildová se svojí kapelou Divoko představují videoklip Milenec Ticho. Po sérii veselých klipů se rozhodli zahrát na rockovější, melancholickou notu a přizvali ke spolupráci neslyšící herečku Lenku Sagulovou. Na Novinkách.cz má klip premiéru.