Daily Archives: 11.9.2019

Obáváte se dalšího infarktu? Dá se mu zabránit.

Pacienti, kteří prodělali srdeční infarkt, mohou zabránit opakování infarktu ovlivněním rizikových faktorů (kouření, výživa, tělesná aktivita a zejména dodržování předepsané léčby). Ukážeme to na příběhu pana Jaroslava, jenž rovněž infarkt prodělal. 

V Klaudiánově nemocnici přibyly zásadní přístroje pro léčbu cév

Klaudiánova nemocnice v Mladé Bolslavi se zaměřila na zlepšování péče o pacienty s onemocněním cév. To si žádá součinnost hned několika oddělení a nejlepší vybavení.

Blansko: Rekordních víc než 69 tisíc shybů a skoro 50 tisíc korun pro nemocnou Terezku

Už třetí ročník charitativního Světového dne shybu se odehrál první zářijovou sobotu v Blansku.

S holí, poslepu či na vozíku

Jak se cítí nevidomý, když kličkuje mezi chodci? Co vidí člověk se zrakovou vadou a jaké je to, pohybovat se po městě s invalidním vozíkem? Kdo chtěl, mohl si to na vlastní kůži vyzkoušet na úterním veletrhu sociálních služeb na meziříčském náměstí.

Volfová (ANO): Česká Lípa myslí na hendikepované

Ne nadarmo se říká, že zdraví je tou nejcennější věcí, kterou člověk má. Jsou ale mezi námi lidé, kteří toto štěstí nemají a trpí vážnou nemocí nebo jsou upoutáni na invalidní vozík.

Bílovec: Senioři budou bojovat o medaile ve víceboji

Ve středu 11. září bude v Bílovci soutěžit takřka 150 seniorů z celého kraje v prvním ročníku Seniorského víceboje. Akce, kterou pořádá Krajské koordinační centrum Seniors za podpory Klubu seniorů Bílovec, Svazu tělesně postižených v Bílovci a Asociace sportu pro všechny Spartaku Bílovec, se zúčastní i deset sportovců ze Slovenska.

Už čtyřicátníci slyší hůř. Stav sluchu si zhoršujeme sami

Po šedesátce začínají mít mnozí lidé problémy se sluchem. U některých se ale mohou potíže projevit i podstatně dřív.

I přes nepříznivé počasí se v Hamzově léčebně konaly Kilometry pro spinálku

Dne 7. 9. 2019 se v Hamzově léčebně konala, byť za nepříznivého počasí, akce k Mezinárodnímu dni poranění míchy – Kilometry pro spinálku.

Handicapovaná žena potřebuje vozík

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem startoval 2. září crowdfundingový projekt, do něhož se spojenými silami zapojí Charita Opava a festival Hradecký slunovrat.