Daily Archives: 16.9.2019

Absolutní péče není správná

Pražské středisko Diakonie Českobratrské církve evangelické pomáhá čtyřem stovkám převážně mladých lidí. O těžce hendikepované klienty se nezisková organizace stará v denních a týdenních stacionářích i v domově s trvalým pobytem.

Počtvrté v řadě. Stolní tenista David Půlpán vládne české scéně

Znovu neporažen. Stolní tenista David Půlpán z Třibřich počtvrté v řadě získal titul na mistrovství České republiky ve stolním tenise handicapovaným a znovu prokázal, že ve své kategorii nemá konkurenci.

Školám přibyly tisíce asistentů. Pořád nestačí

Boom pokračuje. Od novely zákona o inkluzi se řady asistentů pedagoga rozrostly do konce minulého školního roku na 21 039. Přibylo jich 3314.

Na jedno volné místo pro zdravotně postižené připadají tři zájemci

Lidé se zdravotním postižením patří mezi nejohroženější skupiny uchazečů na pracovním trhu. Podle Úřadu práce tvoří dlouhodobě zhruba 17 % z celkového počtu nezaměstnaných. Například v březnu hledalo práci téměř 38 tisíc takových lidí. Často se setkávají s předsudky zaměstnavatelů.

Jak podat na Ústecku žádost o invalidní důchod a na koho se obrátit

Jak žádost o invalidní důchod podat a na koho se obrátit, to sdělila ve vysílání Českého rozhlasu okresní správa sociálního zabezpečení v Ústí nad Labem.

Spor o brýlové obroučky

Od srpna již pojišťovny neproplácí stopadesátikorunový příspěvek na brýlové obroučky. řestaly se dávat i příspěvky na paruky. Na jiné pomůcky se však příspěvky zvyšují. Seznam.cz TV se podíval se na které. 

Postižená žena má problémy se sousedy

Mladá žena z Opavy je upoutána na invalidní vozík a má asistenčního psa. Kvůli svému postižení po něm není schopná na ulici uklízet výkaly. A to vadí sousedům, říká. Říká, že jí sprostě nadávají, vyhrožují.