Daily Archives: 17.9.2019

Nové centrum pro nemocné děti kraj vybaví za šest milionů

K finiši se již blíží práce v areálu někdejší léčebny dětských respiračních chorob v Choceradech na Benešovsku, kde se od předloňského podzimu buduje dětské centrum pro velmi malé děti se zdravotním handicapem, o něž se rodiče nezvládnou postarat sami. Ty se tam přestěhují z krajem provozovaného Dětského centra (někdejšího dětského domova) Strančice.

Haptické mapy dostupné pro celý svět, Seznam.cz je nabízí zadarmo

Server Mapy.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, zpřístupnil v pondělí haptické mapy celého světa. Na základě vizuálních map si díky tomu mohou lidé vygenerovat podklady pro orientaci pomocí hmatu, což ocení především nevidomí.

Třeboňští studenti vybírali peníze pro nevidomé lidi

Peníze pro nevidomé, a lidi, kteří špatně vidí, vybírali ve čtvrtek v Třeboni studenti tamní Střední odborné školy, Obchodní akademie a Středního odborného učiliště.

Charita Luhačovice oznamuje: Jsme tu pro vás už 15 let!

Charita Luhačovice oslavila 15. výročí od svého založení. Ve čtvrtek 5. září se v kostele svaté Rodiny v Luhačovicích konala slavnostní mše svatá celebrovaná Janem Graubnerem.

Absolventi tlumočnictví znakového jazyka

A tečku za studiem udělali taky první absolventi tříletého oboru tlumočnictví českého znakového jazyka. Jako jediná v republice ho vyučuje Vyšší odborná škola v Hradci Králové. Reportáž  České televize. Kolik si vydělají? 

Práce pro lidi se zdravotním postižením

Víc než milion lidí, tedy 13 % obyvatel Česka nad 15 let, má zdravotní postižení, které je dlouhodobě omezuje v běžném životě. Kompenzační pomůcky, jako sluchadla, počítače upravené pro nevidomé nebo invalidní vozík, chybí necelé pětině z nich. Část Čechů s handicapem pak postrádá pomoc druhých, konkrétně 10 % tedy 117 000 osob. Reportáž České televize.

Průkaz ZTP dostali až po půl roce

Když ho potřebujete, chybí vám. Když ho konečně máte, musíte o něj bojovat. Řešení hádanky je zkušenost ženy, která nutně pro svého ochrnutého partnera potřebovala ZTP průkaz. Jenže snaha sehnat kartu umožňující snadné parkování se změnila ve více než půlroční martyrium. Reportáž  televize Prima.