Daily Archives: 18.9.2019

Taneční terapie Euroinstitutu na festivalu v Libochovicích

V úterý 10. září proběhl v Libochovicích devátý ročník jednodenního festivalu s názvem Umíme se bavit. Divadelní, hudební a taneční přehlídka nabídla ukázky ze zájmové tvorby osob se zdravotním postižením.

Podpora zaměstnávání mladých lidí

Úřad práce podporuje zaměstnávání zmíněné skupiny třeba v rámci projektu záruky pro mladé. Vyčleněna je na něj zhruba miliarda a 300 000 000 Kč. Většinu pokrývají evropské peníze. Pomáhají i hendikepovaným mladým lidem. Reportáž České televize.

Poslanci schválili novelu zákona, která rozšiřuje okruh lidí se zdravotním postižením

Poslanci schválili novelu zákona, která rozšiřuje okruh lidí se zdravotním postižením. Přibylo tak lidí, kteří dostanou zákonem přiznané příspěvky na zdravotní pomůcky.

Kaplan na vozíku

Veselý farář nebo také farář na vozíku. Od narození je připoután k invalidnímu křeslu. Část života strávil v Jedličkově ústavu. V 16 letech se pokusil o sebevraždu, přežil. Nyní už deset let pracuje jako dobrovolník v hospici. Přednáší na školách a jako kaplan navštívil doživotně odsouzené. Svým přístupem k životu pomáhá ostatním překonávat těžké životní situace. Reportáž ČT 24.

Dnes je den otevřených dveří u plicních ambulancí

Důležitou roli při zachycování nových pacientů s idiopatickou plicní fibrozou (IPF) hraje také den otevřených dveří ve vybraných plicních ambulancích. Lidé si mohou bez doporučení praktického lékaře a bez objednání nechat prověřit stav svých plic přímo u odborníků – plicních lékařů.

Ve vyloučených lokalitách přibývají štěnice

V českých domácnostech přibývá štěnic. Podle hygieniků jde o nejhorší situaci za posledních 10 let. Deratizační firmy mají tolik práce, že nestíhají pokrýt poptávku. Nejčastěji se tento hmyz, který se živí lidskou krví, šíří z vyloučených lokalit nebo si ho lidé přivezou z dovolených. Reportáž televize Nova.