Daily Archives: 20.9.2019

Nová chráněná dílna

Nová chráněná dílna otevřela v Bystřici pod Hostýnem. Práci ve výrobním družstvu našlo zatím přes 30 handicapovaných nebo jinak znevýhodněných lidí. Právě takoví uchazeči o zaměstnání tvoří ve Zlínském kraji přibližně pětinu z celkového počtu lidí bez práce. Reportáž České televize.

Penze se u postižených možná zvýší, navrhuje se výpočet z průměrné mzdy

Rozhovor ČRo Plus s Danuší Nerudovou, předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody o zvýšení nízkých penzí, jež by se například u zdravotně postižených měly vypočítávat z průměrné mzdy.

Pomůcka pro vozíčkáře a nevidomé

Vozíčkářům a zrakově postiženým pomůže nové unikátní vozítko, které vyvinuli odborníci z Vysokého učení technického v Brně. Zatím je hotový prototyp. Jde o elektrickou tříkolku (na snímku), která pomocí laserových senzorů dokáže zmapovat nejrůznější terén. Reportáž České televize.

Vozíčkáři sepsali petici za vrácení autobusové linky

Vozíčkáři z okolí Černého Mostu v Praze jsou zoufalí. Město jim v červnu zrušilo speciální autobusovou linku, která jezdila přes centrum Prahy už od roku 1995. Magistrát namítá, že lidem zařídil jiný způsob dopravy. Reportáž televize Nova.

Zrušení bezbariérové linky H1

Jaromír SOUKUP, moderátor televitze Barrandov glosoval rozhodnutí pražské radnice zrušit bezbariérovou linku mezi Černým Mostem a stanicí Florenc.

Podle policie podvedla mentálně postiženou

Náchodští kriminalisté vyšetřují případ, se kterým se už dlouho nesetkali. Pětapadesátiletá žena podle nich zneužila nízkého intelektu mentálně postižené ženy a vylákala z ní skoro 100 000 Kč. Více informací má Filip Pultar. Reportáž televize NOVA.