Daily Archives: 23.9.2019

Při jakém typu postižení pohybového ústrojí je nárok na příspěvek na automobil?

Dotazy na možnost získání příspěvku na motorové vozidlo jsou poměrně časté. Proto přinášíme informace o tom, při jakém typu postižení, u jakých vad pohybového či nosného ústrojí  může mít námi podaná žádost o tento druh příspěvku naději na úspěch.  

Na nádraží už nedojdu. Mohla bych dostat příspěvek na automobil?

DOTAZ: Měla bych nárok na příspěvek na automobil? Mám plicní arteriální hypertenzi ve třetím stupni ze čtyř a mám ji už 7 let. Za poslední 3 roky se mně onemocnění hodně zhoršilo. Mám infuzní podkožní pumpu. Dech se mi hodně zhoršil. Mám ZTP kartu, parkovací průkaz a příspěvěk na mobilitu. Mám také plný invalidní důchod třetího stupně. Na nádraží už pěšky nedojdu.

Spravedlivější příspěvek na koupi auta

Úsilí České asociace paraplegiků (paraplegie – soubor následků způsobených poškozením míchy; jde například o ochrnutí končetin, pozn. red.) o lepší podmínky státního příspěvku na koupi motorového vozidla spěje ke zdárnému konci.

Finance ve světě nevidomých

Poslat e-mail, objednat si nákup přes internet, zaplatit účet za plyn elektronicky, vybrat peníze z bankomatu. To všechno jsou pro zdravé lidi běžné úkony, které zvládají bez dalšího přemýšlení. Jak si však s nimi poradí člověk, který nevidí? Kupodivu poměrně snadno, a to díky různým šikovným pomůckám, které tuto nevýhodu alespoň částečně vyrovnávají.

V ČR chybějí hospice pro umírající děti

Byli jsme hezká mladá rodina, dokud náš mladší syn neonemocněl akutní leukémií, vyprávěla Lucie J. na semináři o dětské paliativní péči v Senátu. Dětí, které trpí život ohrožující nemocí a potřebují paliativní péči, je v ČR kolem dvou tisíc, přesný počet odborníci neznají a specializovaná zařízení pro ně stále chybějí.

Vláda slibovala, že si důchodci polepší o 900 korun. Jenže…

Každý člověk v Česku, který pobírá starobní, invalidní či pozůstalostní důchod, by si měl od ledna polepšit aspoň o 371 korun. Další přidání se pak bude odvíjet od výše jeho penze. Ti, kteří mají nyní méně než 13.426 korun, dostanou celkem méně než zmiňovaných 900 korun, uvedla ČTK.

Donwio je tu. Pomoci druhým může každý

Iva, která zůstala ochrnutá po pádu z koně a nyní bojuje za návrat do života i do koňského sedla. Nevidomá Renata, co i přes svůj handicap pomáhá druhým, ale sama teď nemá peníze na operaci svého psa. Ríša a Andrejka, dvě děti s nemocemi, o jejichž existenci nemá většina z nás ani tušení. Sabina, která se léčí na onkologii v nemocnici, její matka o ní nejeví zájem a domů ke svým prarodičům zatím jít nemůže. To jsou příběhy některých lidí, kterým můžete aspoň trošku ulehčit jejich obtížnou životní situaci. A to prostřednictvím nového počinu s názvem Donwio, do nějž se zapojila řada známých osobností.

Měli využít postižené i úřad práce

Někdejší podnikatelka Lenka T. ze Soběslavi a tři na ni napojené firmy se podle obžaloby dopustily dotačního podvodu. K němu využily jednak úřad práce, ale také postižené lidi.