Daily Archives: 24.9.2019

Chtějí sehnat tisíc kabelek

Klienti Naděje se díky výtěžku Kabelkového veletrhu vypraví na výlety a za kulturou. Sběr potrvá do začátku prosince.

Senioři budou soutěžit o putovní pohár starosty města Tábora

V úterý 24. září se na Stadionu Míru sejdou seniorky a senioři starší 60 let, aby změřili své síly v osmi disciplínách druhých táborských sportovních her seniorů. Novinkou letošního roku je putovní pohár pro vítězné družstvo, který do soutěže věnuje starosta města.

VZP: Kdy se má v rámci preventivních prohlídek dětí dělat vyšetření sluchu a jakým způsobem probíhá?

Vyšetření sluchu dětí se provádí jako celoplošný screening už u novorozenců, a to ještě před propuštěním z porodnice. Jde o velmi šetrné vyšetření miminka přístrojem na záznam otoakustických emisí. Tímto způsobem je možno zachytit a následně co nejdřív řešit případy závažných vrozených vad sluchu a trvalého postižení sluchu.

V Hradci byly zmapovány další bezbariérové trasy

Ve městě již několik let probíhá mapování architektonických, orientačních a informačních bariér, které má pomoci v lepší orientaci tělesně postiženým nebo nevidomým občanům. Doposud bylo zmapováno více než 30 kilometrů.

Vlastimil Harapes o speciálních olympiádách

Čestným předsedou Českého hnutí speciálních olympiád (ČHSO) je známý tanečník, herec a choreograf  Vlastimil Harapes (na snímku). Speciální olympiády jsou sportovní soutěže pro osoby s mentálním postižením. Při zatím poslední soutěži, kterou byla Letní olympiáda Euroinstitutu, byl s panem Harapesem udělán krátký rozhovor.

Mám syndrom karpálního tunelu, přesto musím do práce

DOTAZ: Pracuji 15 let ve vyrobě, byl jsem poslan na kontrolu s rukama, byl zjištěn na EMG těžký syndrom karpalniho tunelu, hlasil jsem to na odděleni nemoci z povolani, neuznali mě to, jsem doma už 11 měsicu, byl jsem na kontrole EMG a dostal jsem posudek ZUSTAVÁ TERÉN TĚŽKEHO CHRONICKEHO POŠKOZENI, ale že mě neuznali nemoc z povolani, tak se prý musim vratit do vyroby, co mam dělat?