Daily Archives: 1.10.2019

Světový týden kostí a kloubů: léčba je modernější, pacientů přesto přibývá

Onemocněním kostí a kloubů trpí statisíce Čechů, mnozí o své diagnóze ani netuší. Rizika artrózy, revmatu, artritidy nebo osteoporózy přitom rostou s pozdním zahájením léčby. Na důležitost prevence a zvyšující se problémy napříč populací upozorňuje Světový týden kostí a kloubů.

Litvínov: Motorkáři pomáhají nemocným dětem

V sobotu 21. září projela Litvínovem, Mostem a Českým středohořím spanilá jízda více než dvou set padesáti motorek. Po celý den se vybíraly peníze na lékařskou péči pro tři postižené chlapce, jejichž rodiče pracují buď pro skupinu Unipetrol, nebo pro společnost Čepro.

V srpnu došlo ke změně. Co pojišťovny už nehradí špatně pohyblivým lidem?

Špatně pohybliví lidé mají od srpna nárok na méně zdravotních pomůcek, než tomu bylo dosud. Co si musí dokoupit za své a na co všechno jim pojišťovna přispívá?

Prázdninové aktivity Klubu vozíčkářů Trutnov

Rekordní teploty v červnu 2019 činnost trutnovského Klubu vozíčkářů příliš neomezily. O prázdninách Klub pokračoval ve svých aktivitách. Cílem červencového výletu bylo zdolání Sněžky a následovaly další akce.

Starosta Bohumína si střihne roli průvodce

V úterý 1. října se starosta Bohumína Petr Vícha stane na pár hodin průvodcem. Méně pohyblivé seniory z místních domovů pro seniory vezme od 9 hodin na vyjížďku napříč Bohumínem speciálně upraveným autobusem pro vozíčkáře.