Daily Archives: 7.10.2019

Charitativní akce studentů pomohla zraněnému Pavlovi

Studenti ze středních škol v Kralupech nad Vltavou a Neratovic se zapojili do sportovně charitativní akce s názvem Přes bariéry s policií.

Elegance bez bariér pomůže Aničce

Neuvěřitelná vlna solidarity s těžce postiženými dětmi se letos přehnala Rychnovskem. K charitativním počinům patří i přehlídka Elegance bez bariér, která začíná dnes v 19 hodin ve Společenském domě v Solnici.

Darují a setkají se s osobností. Donwio startuje, pomoci může každý

Daruj a vyhraj. To je slogan nového dobročinného projektu Donwio, který třemi sbírkami startuje v pondělí 7. října. Na pomoc konkrétním lidem v něm spojí síly české osobnosti spolu s dárci z řad veřejnosti. Tím, že splní sen někomu jinému, můžou si ve finále splnit svůj vlastní, a to v podobě času stráveného s vybranou celebritou.

Když je práce příčinou zdravotních potíží

Syndrom karpálního tunelu i skákavý palec. Nemoci z povolání dokáží potrápit.

Týn nad Vltavou: Velcí i malí podpořili Domov sv. Anežky. Nezastavila je ani zima

Ani nevlídné a chladné počasí neodradilo v sobotu 5. října odpoledne více než sedm desítek dětí a dospělých vydat se na trasu třetího ročníku Rodinného běhu pro dobrou věc v Týně nad Vltavou – Čihovicích.

Smířit se s postižením nelze, říká muž. Oslepl po silných antibiotikách

Ani okamžitý převoz na specializované pracoviště Pastrňákovi nepomohl. Přes svůj handicap nedávno vydal knihu s názvem Dokázal jsem, že to dokážu.

Kavárna ve tmě bude otevřená celý týden

Ponořte se do světa nevidomých, zapomeňte na zrak, zkuste poznávat svět ostatními smysly – otevírá se Kavárna ve tmě.

Pořadník na Jedličkárnu. Před rokem 1989 byla bezbariérovost vzácná

Bezbariérové školy byly před revolucí spíše výjimkou, takže děti se zdravotním handicapem se společně se zdravými většinou nevzdělávaly, protože se jednoduše nedostaly do budovy či třídy.

Invalida na hrad? Jak kde

Lidem upoutaným na vozík nabízí na Švihově virtuální prohlídky hradu.

Jak úředně ověřit podpis na plné moci, když leží v nemocnici?

DOTAZ: Mám manžela 2 měsíce v nemocnicí v Ústí nad Labem. Bydlime však v Mostě. Potřebuji jeho plnou moc s ověřeným podpisem. Manžel je ležící pacient, je možné dostat úředníka , třeba z Ústí nad Labem do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem?