Daily Archives: 8.10.2019

Nové civilizační onemocnění: syndrom suchého oka trápí stále víc lidí. Vyléčit ho umí speciální přístroj

Zarudnutí, pálení a řezání očí, únava očí, světloplachost, zhoršené vidění, někdy i bolest hlavy – takové jsou příznaky syndromu suchého oka. Tím podle odhadů trpí každý sedmý člověk. Objevit se může v každém věku. Díky speciálnímu přístroji je možné se onemocnění, které může způsobit závažné zrakové obtíže, zbavit.

Ve Velkém Oseku se odehraje charitativní běžecký závod

Běžci vyrazí na trať pro dobrou věc ve Velkém Oseku v sobotu 12. října. Odehraje se tam již tradiční závod Eleven Velkoosecká podzimní 12. Hlavní závod se koná na tratě 6 a 12 kilometrů, běžci mohou vyrazit i na dva kilometry. Současně se odehraje i charitativní běh pro Českou asociaci paraplegiků. Počítá se i startem vozíčkářů – handbikerů na 14 kilometrů.

Rakovina slinivky zabíjí stále častěji, lékaři usilují o zahájení screeningu

V Plzeňském kraji je dlouhodobě největší výskyt rakoviny slinivky břišní a nádorů rok od roku přibývá. Většina lidí s touto diagnózou do roka po zjištění nemoci umírá. Lékaři v plzeňské fakultní nemocnici proto připravují preventivní program pro rizikové skupiny lidí, aby se onemocnění zachytilo včas.

Kraj pošle sociálním službám dvojnásobek

Peníze určené na provoz sociálních služeb letos Olomoucký kraj zdvojnásobí. Hejtmanství uvedlo, že tak zalepí díru po státu. Ten organizacím, které pečují například o seniory nebo hendikepované, poslal méně, než kolik na provoz potřebovaly.

V pelíšku jsou děti jako v děloze

Inkubátory, přítmí a novorozeňata veliká jako sotva dvě lidské dlaně zachumlaná ve speciálních pelíšcích. To je Neonatologické oddělení českobudějovické nemocnice.

Navrátil (KDU-ČSL): Systém rodinám někdy příliš nepomáhá

Konference Máme jiné dítě, nechceme jiný život upozornila na problémy péče o rodiny s dětmi s neurologickým postižením.

Orlovský dům pro seniory účtoval starým lidem neoprávněné nájmy

Více jak tři sta dvacet tisíc korun musí vracet svým osmnácti uživatelům Domov seniorů Vesna v Orlové, který provozuje tamní radnice. Někteří z uživatelů se této satisfakce za neoprávněně účtované nájmy žel nedožili. Deník o případu již informoval, nyní se na redakci formou otevřeného dopisu obrátil bratr jedné z poškozených.