Ukázka absolutního bordelu, naštval se Paroubek. Podává trestní oznámení na Drábka

Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek se rozzlobil na výplatu sociálních dávek a exministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka. Po zjištění, že systém výplaty byl výrazně předražený, se Paroubek rozhodl podat na Drábka trestní oznámení.

Nejvyšší kontrolní úřad totiž během pondělí zveřejnil výsledky šetření, podle něhož ministerstvo práce a sociálních věcí zaplatilo za systém výplat dávek 1,5 miliard korun více, než kolik tvrdilo. Exministr Jaromír Drábek přitom stále opakoval částku „jen“ půl miliardy.

„Je to ukázka absolutního bordelu, jaký ve státní správě napáchala Nečasova vláda, která v tomto směru plně navázala na vládu Topolánkovu. Pokud si takto někdo představuje odpovědnou správu státu, tak by se měl raději odstěhovat někam do Afriky,“ píše Jiří Paroubek ve svém tiskovém prohlášení.

Proto dal svému právnímu zástupci podnět pro zpracování trestního oznámení na exministra Drábka. „Podobné do očí bijící kauzy musejí být prošetřeny a musí být vyvozena odpovědnost pro konkrétní politiky,“ míní Paroubek.

„Nejhorší na celé věci je, že daň za předražené a nepromyšlené změny platí svými přesčasy a sníženými platy státní úředníci a pozdní výplatou sociálních dávek i sociálně slabí občané. Je to důkaz toho, jak dosavadním pravicovým vládám záleželo, tedy spíše nezáleželo na lidech,“ dodává.

Parlamentnilisty.cz

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.