Americký herec Tom Hanks onemocněl cukrovkou

Americkému herci Tomu Hanksovi lékaři sdělili, že trpí cukrovkou. Zhubnout, jak mu doktor doporučil, však představitel Forresta Gumpa odmítl. 

Sedmapadesátiletá hvězda Hollywoodu to uvedla v televizi, kde vystoupila v rámci propagace svého nového filmu Kapitán Phillips. „Šel jsem k doktorovi a on mi řekl, že vysoké hladiny cukru v krvi, které se objevovaly od mých 36 let, přerostly v cukrovku druhého typu,“ řekl herec v pořadu Late Night s Davidem Lettermanem.

Hrdina filmů Forrest Gump, Philadelphia či Zahraňte vojína Ryana měnil kvůli svým rolím často váhu, což podle lékařů mohlo přispět k jeho onemocnění cukrovkou druhého typu. Tou ve Spojených státech trpí zhruba 26 milionů lidí.

„Doktor uvedl, že budu zcela zdráv a nebudu mít cukrovku, když zhubnu a budu vážit jako na střední škole. Tak jsem mu řekl, že budu mít dál cukrovku, protože nikdy nemohu dosáhnout váhy ze studentských let,“ dodal ke své nemoci Hanks, jehož citoval server televize CNN. Herec, který je vysoký 183 centimetrů, prý na střední škole vážil jen 44 kilogramů. Kolik váží teď, neprozradil.

Nový film Kapitán Phillips jde v pátek do amerických kin a v listopadu se začne promítat i v České republice. Hanks řekl, že se v tomto životopisném thrilleru snažil hrdinného kapitána Richarda Phillipse ztvárnit co nejvěrněji.

Snímek Kapitán Phillips se vrací ke skutečné události z roku 2009, kdy skupina somálských pirátů unesla americkou nákladní loď Maersk Alabama. Film se zaměřuje na vztah mezi pirátským vůdcem a kapitánem lodi, který jako rukojmí musí opustit svou loď i posádku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.