Drábek skončil, nástupkyně čeká

Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) v úřadu skončil. Prezident Václav Klaus přijal jeho demisi. TOP 09 na funkci navrhla bývalou senátorku a Drábkovu poradkyni Ludmilu Müllerovou. Ta však stále čeká na své jmenování.

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) včera v úřadu skončil. Prezident Václav Klaus přijal jeho demisi, kterou mu na Hrad přinesl premiér Petr Nečas (ODS).
TOP 09 na funkci navrhla bývalou senátorku a Drábkovu poradkyni Ludmilu Müllerovou. Návrh na její vládní angažmá ale chce Nečas přinést na Hrad až poté, co se s ní setká. „O termínu schůzky nevím, zatím to stojí,“ řekla Müllerová.
Drábek politicky doplatil na trestní kauzu svého letitého spolupracovníka a někdejšího prvního náměstka Vladimíra Šišky, který byl po obvinění odvolán. Úřad zatím vede šéf ministrova kabinetu Zdeněk Kadlec, potvrdila mluvčí resortu Viktorie Plívová.

(Visited 17 times, 1 visits today)

1 komentář

  1. Sice se nic nezmění, ale jsem rád, že člověk, který nedokázals nad vůbec nic, je už pryč. Myslím si, že všechny jeho projekty měly takové problémy, že měl uznat vlastní chyby a odstoupit už dávno.

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.