Co dělat, abych získala průkaz ZTP…

Mohu si opět zažádat o průkaz ZTP?  Loni mi byl po 21 letech odebrán. Špatně chodím a mám velké bolesti páteře. Přesto mi legitimace nebyla vydána ani při odvolání. Prosím o radu, jak mám pokračovat, abych ji získala. Odpověď najdete v článku…
DOTAZ: Mohu si opět zažádat o průkaz ZTP?  Loni mi byl po 21 letech odebrán. Mám na levé noze osm operací a na obou již náhrady. Špatně chodím a mám velké bolesti páteře. Přesto mi legitimace nebyla vydána ani při odvolání. Prosím o radu, jak mám pokračovat, abych ji získala.

ODPIOVĚĎ:  V podstatě se přiznání karty ZTP odvíjí od stupňů závislosti. Proto, abyste získala kartu ZTP, je potřeba být ve druhém stupni závislosti.

Ve druhém stupni závislosti je ten, který z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopen zvládat čtyři nebo pět základních životních potřeb. Stupně závislosti najdete například na www. portal.gov.cz.

Pokud splníte to, že nejste schopná zvládat čtyři nebo pět základních životních potřeb z výše uvedených, pak máte nárok jak na kartu ZTP a taky na příspěvek na péči druhého stupně.

Pokud se domníváte, že nárok opravdu máte a úřad práce vám nárok nepřiznal, pak se proti jeho rozhodnutí můžete odvolat.

Pokud ani to nepomůže, pak se může vyplatit zjistit, zda máte v lékařských zprávách uvedeny všechny informace o vašem skutečném zdravotním stavu. Možná by také bylo dobré vše probrat s odborným ošetřujícím lékařem.

Je sice úmorné opakovaně žádat, avšak někdy nic jiného nezbývá. Možností je také kontaktování veřejného ochránce práv, kancelář ombudsmana. Odkaz na jeho web: www.ochrance.cz.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.