Dalším obdarovaným v projektu „Sociální automobil“ je FOD Klokánek

Díky tomuto projektu bylo darováno již více než 230 vozů. Tentokrát je předán vůz Renault Kangoo Fondu ohrožených dětí Klokánek Chomutov, kde poslouží potřebám dětí v domově umístěných.

Dobročinný projekt „Sociální automobil“ slaví další úspěšné předání automobilu do potřebných rukou. Tentokrát jsou obdarovány děti a pečovatelé z občanského sdružení FOD – Klokánek v Chomutově, kterým poslouží jak k přepravě dětí, například k lékaři nebo do nemocnice, tak k drobnému zásobování.

Předání vozu je možné díky finančním prostředkům firem z daného regionu, jež se zavázaly k platbám za reklamní sdělení umístěná na vozidle.

Umožnění bezproblémové přepravy dětí

Slavnostní předání vozu Renault Kangoo v rámci projektu „Sociální automobil“ do rukou občanského sdružení FOD – Klokánek Chomutov proběhlo 11. října v 13:30 hodin v ulici Kamenný Vrch 5307, v Chomutově. Automobil je pro FOD Klokánek nutností, ať už se jedná o běžný převoz dětí k lékařům či o drobné zásobování, nebo o urgentní případy, jako okamžitá hospitalizace nebo nutné odebrání dětí z problémové rodiny v co možná nejkratší možné době.

FOD Klokánek Chomutov

FOD je občanské sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Organizace má po celé ČR několik poboček. V Klokáncích je umístěno asi 600 dětí a kapacita je téměř zcela naplněna. Chomutovský Klokánek má kapacitu 20 dětí. V současné době v něm pobývá 18 dětí ve věku do 12 let. Ty mají v domově stejný režim jako v normálních rodinách. Chodí do školy nebo do školky, s tím, že po celou dobu o ně v domově pečuje vychovatelka. Současným trendem je, že pečovatelé berou děti k sobě domů, kde se o ně starají. Stále je však největším úspěchem nalezení nové fungující rodiny.

Již více než 230 darovaných vozů

Za dvanáct let fungování projektu „Sociální automobil“ bylo různým institucím zprostředkováno více než 230 vozů. Mezi obdarované patří instituce zaměřené na výchovu, vzdělání, rehabilitaci nebo integraci osob zdravotně či mentálně postižených nebo jinak hendikepovaných, dětské domovy a zařízení pro seniory.

Cílem projektu je, za spoluúčasti firem daného regionu, vytvářet, zdokonalovat a obnovovat vozový park právě ve výše zmíněných objektech. Záslužný projekt zaštiťuje agentura Kompakt spol. s r.o., která zajišťuje finanční prostředky od firemních a dalších subjektů výměnou za reklamní využití ploch na zprostředkovaných vozidlech. Dle zahraničních zkušeností je zatím tento projekt postaven na vozech Ford Transit, Renault Kangoo a Renault Master.

V současné době se k participujícím subjektům v chomutovském regionu přidala i společnost Eaton Industries s.r.o., jež spadá pod divizi Eaton Vehicle Group a v ČR působí od roku 2004. Vyrábí součásti vedení kapalin pro klimatizační jednotky a posilovače řízení pro evropské automobilové výrobce.

Parlamentnilisty.cz

(Visited 9 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.